Ostatnim razem rozmawialiśmy o tym, jak można znaleźć zgubiony / zagubiony telefon z Androidem za pomocą funkcji Znajdź moje urządzenie. Dzisiaj będziesz wiedzieć, jak znaleźć swój smartfon za pomocą Google Home. Zakładam, że masz Google Home, zanim przejdziesz dalej. Ta metoda jest idealna, jeśli masz źle umieszczony telefon w pokoju i nie można go znaleźć. Najlepszą rzeczą, można nawet zlokalizować iPhone'a z nim. Oto jak.

Znajdowanie zagubionego smartfona z Androidem

Ostatnie aktualizacje Google Home sprawiają, że proces ten jest znacznie łatwiejszy do opanowania. Przed aktualizacjami, aplet IFTTT był używany, aby znaleźć swój telefon. IFTTT oznacza If This Then That. IFTTT to darmowa usługa online, która tworzy oświadczenia warunkowe; to, co nazywa się apletami. Instrukcje w apletach umożliwiają im wykonywanie różnych poleceń na urządzeniach podłączonych do Internetu.

Nowe aktualizacje przyniosły funkcję Znajdź moje urządzenie natywnie do Google Home. Jest to znacząca poprawa, ponieważ Google Home może teraz zrobić Android smartphone dzwonek, nawet jeśli jest w trybie cichym. Zanim zaczniesz lokalizować swoje urządzenie, oto warunki wstępne, które powinieneś znać jako pierwsze.

Twoje urządzenie z systemem Android powinno mieć;

    Usługi lokalizacyjne włączone Dane komórkowe włączone lub podłączony do WIFI Zalogować się na tym samym koncie Google, co Google Home Włączoną aplikację Znajdź moje urządzenie, domyślnie jest ona zawsze włączona.

Twój Google Home powinien mieć również najnowsze aktualizacje.

Jeśli wszystkie wymagania są pod opieką, wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć polecenie "OK, Google, znajdź mój telefon". Możesz też powiedzieć: "OK, Google, zadzwoń na mój telefon". Po tych komendach, Google Home będzie następnie przejść przez listę urządzeń, które są podłączone do niego. Będzie konsekwentnie pytać, który z nich chcesz, aby zadzwonić. Urządzenia to te, które są zarejestrowane i zalogowane na tym samym koncie. Jeśli zadzwoni do konkretnego urządzenia, dzwonek nie przestanie dzwonić, dopóki nie obudzisz telefonu lub nie wyczerpie się jego bateria.

Znajdź zgubionego iPhone'a i inne telefony

Dzięki Google Home możesz znaleźć także inne telefony. Nawet jeśli nie są to smartfony, o ile mogą przyjmować połączenia. W przeciwieństwie do funkcji Find My Device, która jest ograniczona do smartfonów z systemem Android. Ale jest jeden minus, który przychodzi z korzyścią, jeśli urządzenie jest w trybie cichym, to nie będzie dzwonić.

Aby znaleźć zgubionego iPhone'a/inne urządzenie musisz:

    Wejść na stronę google.com/privacy. Następnie przejdź do Telefon > Dodaj telefon do odzyskiwania. Wprowadź swój numer telefonu, którego używasz na urządzeniu i kliknij przycisk Dalej, a następnie Get Code. Wprowadź sześciocyfrowy kod i zweryfikuj go.

Po tym wszystkim, możesz teraz powiedzieć Google Home, aby znaleźć swój telefon. Google Home zapyta Cię, czy chcesz najpierw zadzwonić do swoich zarejestrowanych urządzeń. Będziesz powtarzać "Nie", dopóki nie powie "Spróbujmy czegoś innego". Następnie przejdzie do numerów telefonów zarejestrowanych na koncie google. Następnie można powiedzieć, aby zadzwonić do konkretnego numeru. To będzie następnie umieścić połączenie VoIP do numeru, a twój telefon będzie dzwonić.