Kilka tygodni temu, Google wydał trzecią betę swojej następnej iteracji Androida; Android Q. Trzecia beta przynosi kilka nowych aktualizacji i daje nam wgląd w to, co się spodziewać w ostatecznej wersji Androida Q. jeden z najlepszych funkcji zawartych w aktualizacji jest system-wide Dark Theme. Inne nowe funkcje obejmują gesty nawigacyjne, poprawioną wydajność i bezpieczeństwo. Ale jeśli chcesz doświadczyć wszystkich funkcji Androida Q przed jego ostatecznego wydania, trzeba będzie zainstalować wersję beta.

Ale zanim przejdziesz, należy wiedzieć, że beta wersja jest przeznaczona dla deweloperów i z tego powodu, nie wszystkie funkcje będą być stabilne. Możesz napotkać błędy, rzeczy nie działające dobrze tak jak powinny a inne problemy mogą nawet nie mieć rozwiązań na chwilę obecną. Jeśli nadal chcesz korzystać z Android Q, zaleca się zainstalować go w dodatkowym urządzeniu urządzenie, którego nie używasz do swoich codziennych zadań.

Obsługiwane urządzenia

Nie wszystkie urządzenia są kompatybilne z Androidem Q beta 3. The Poprzednie wersje beta były kompatybilne tylko z urządzeniami Google Pixel, ale z ta beta, Google dodał kompatybilność dla 15 więcej urządzeń od innych marek. Oto obsługiwane urządzenia; Wszystkie telefony Google Pixel, Asus Zenfone 5Z, Essential PH-1, HMD Global Nokia 8.1, Huawei Mate 20 Pro, LG G8 ThinQ, OnePlus 6T, Oppo Reno, Realme 3 Pro, Sony Xperia XZ3, Tecno Spark 3 Pro, Vivo X27, Vivo NEX S, Vivo NEX A, Xiaomi Mi Mix 3 5G i Xiaomi Mi 9. Przepraszamy fanów Samsunga.

Instalacja proces

Rozpoczęcie pracy z Android Q beta 3 jest łatwym procesem o ile posiadacie któreś z wyżej wymienionych urządzeń.

    Utwórz kopię zapasową danych

Jest to zawsze pierwszy krok, na który powinieneś zwrócić uwagę uwagę przed wykonaniem jakiejkolwiek instalacji oprogramowania na swoim telefonie. Kopia zapasowa zapewnia, że nadal będziesz mieć swoje dane w przypadku niefortunnego zdarzenia. Na przykład, instalacja nie zakończy się pomyślnie, lub nie podoba Ci się nowe oprogramowanie i chcesz je cofnąć, a także wiele innych zagrożeń.

Wykonywanie kopii zapasowej jest prostym procesem, ponieważ telefon robi to automatycznie. Większość telefonów z systemem android wykonuje regularne kopie zapasowe ważnych danych do Twojego Google Drive. Ale ważne jest również, aby mieć ręczną back up.

Jeśli nie jesteś pewien, czy twój telefon został kopii zapasowej swoje dane, przejdź do Ustawień i w polu wyszukiwania, wpisz back up. Stuknij w opcje, które się pojawią, a następnie naciśnij przycisk Utwórz kopię zapasową. Jeśli po raz pierwszy proces tworzenia kopii zapasowej jest inicjowany, zajmie to trochę czasu, w zależności od ilości danych, które masz w swoim urządzeniu.

Kopia zapasowa jest konieczna, ponieważ nowa instalacja wyczyści Twoje urządzenie.

    Zapisz się do programu beta

Następnym krokiem jest zapisanie się do programu beta, aby otrzymać aktualizację Android Q beta 3. Dla Google Pixel, rzeczy są nieco łatwiejsze ponieważ można zapisać się do programu, logując się za pomocą konta Google. Strona proces jest raczej podobny do innych urządzeń. Po zapisaniu się, będziesz musiał wybrać swoje kompatybilne urządzenie i czekać na aktualizację over the air. Aktualizacja Aktualizacja może potrwać do 24 godzin, zanim pojawi się na urządzeniu. Aby przyspieszyć Aby przyspieszyć ten proces, stale sprawdzaj dostępność aktualizacji systemu w ustawieniach urządzenia.

Gdy pojawi się powiadomienie o aktualizacji, kliknij przycisk Zainstaluj, tak samo jak w przypadku innych aktualizacji systemu. Poczekaj, aż instalacja dobiegnie końca i zacznij cieszyć się smakołykami w Android Q beta 3.