Tryb ciemny, na który wszyscy czekaliśmy, w końcu pojawił się na urządzeniach z iOS i Androidem.

Tryb ciemny w innych aplikacjach

Od jakiegoś czasu wokół trybu ciemnego jest szum. Kilka aplikacji, w tym Google Chrome, Twitter, Instagram, Skype i YouTube wdrożyły ciemny motyw w przeszłości. Godnym uwagi nieobecnym na tej liście był WhatsApp. Chociaż użytkownicy telefonów komórkowych narzekali na brak funkcji przyciemniania ekranu w WhatsApp, nic nie zostało zrobione aż do teraz. Wszystko co było to plotki o tym samym. Jednak po długim okresie beta-testów, funkcja w końcu jest tutaj.

Tryb przyciemniania ekranu dla WhatsApp

Poprzez filmik zapowiadający, WhatsApp oficjalnie odsłonił ciemniejszy motyw dla wszystkich swoich użytkowników. Wcześniej, funkcja przyciemniania ekranu była opcją dla użytkowników Androida beta ogromnie popularnej aplikacji do przesyłania wiadomości. Tryb będzie kopać w automatycznie dla użytkowników iOS 13 i Android 10, którzy mają swoje telefony na całym systemie ciemny motyw. Dla użytkowników Androida 9, opcja, aby go włączyć jest dostępna w menu ustawień WhatsApp.

Chociaż Facebook-owned messaging service dołączył do partii późno, cieszymy się, że to zrobił. Tryb jest podrasowany, aby wyświetlać niską jasność na ekranie telefonu. Użytkownicy nie będą już musieli się męczyć, ponieważ wyświetlacz aplikacji będzie łatwiejszy dla oczu, ponieważ emituje mniej odblasków.

Przedstawiciel WhatsApp zaznaczył,

"Podczas testów stwierdziliśmy, że połączenie czystej czerni i bieli tworzy wysoki kontrast, który może prowadzić do zmęczenia oczu. Zamiast tego zauważysz więc specjalne ciemnoszare tło i kolor off-white, który obniża jasność ekranu, redukuje odblaski, a także poprawia kontrast i czytelność."

Zauważcie, że ciemniejszy motyw nie będzie zastępował tradycyjnej palety bieli i ciemnej zieleni. Zamiast tego, będzie on dostępny jako opcja do zastosowania przez zainteresowanych użytkowników. Dla użytkowników z wyświetlaczem OLED, ciemny tryb ma również obniżyć zużycie baterii w aplikacji. Uważni widzowie zauważyli, że wideo wydania zostało ustawione na niewydaną wersję 1965 "The Sound of Silence" Paula Simona. Jeśli nie jesteś pewien, jak przejść o włączeniu opcji, tutaj jest prosty przewodnik:

Jak uzyskać tryb ciemny na Androida

Aby aktywować nową funkcję, kliknij na menu aplikacji w prawym górnym rogu, a następnie ustawienia. Stuknij w opcję Czaty, a zostaniesz przedstawiony z opcją motywu. Aby cieszyć się ciemnym motywem, wystarczy wybrać opcję Ciemny.

Jak uzyskać ciemny tryb na iPhone'a

Podobnie jak w przypadku Androida, otwórz menu aplikacji, a następnie ustawienia. W czatach, kliknij na temat i ustawić ciemny, aby uzyskać ciemniejszy odcień. Istnieje różnica w tym, jak wygląda tryb ciemny na obu platformach. Na platformie iOS, ciemny motyw WhatsApp zakłada czysto czarny wyświetlacz. Użytkownicy Androida, z drugiej strony, otrzymują ciemniejszy odcień szarości.