Postęp technologiczny w branży smartfonów jest tym, za czym wszyscy się opowiadają. Ale wraz z dobrem, zło jest nieuniknione. Zwłaszcza, gdy jest to kwestia dotycząca użytkowników i prywatności, a to jest dokładnie to, co dzieje się z niektórymi urządzeniami Samsung Galaxy. Wygląda na to, że producent gigantycznych smartfonów musi jeszcze uporać się z kolejnym ciosem po debiucie z baterią Note 7. Ostatnio doniesiono, że jedna z popularnych funkcjonalności telefonów Samsung Galaxy; wysyłanie wiadomości tekstowych i udostępnianie multimediów, wydaje się mieć błąd.

Zgodnie z garścią raportów użytkowników na Reddit i oficjalnym forum Samsunga, aplikacja Samsung messaging została losowo wysyłając zdjęcia i zaplanowane teksty do przypadkowych kontaktów bez pozostawiania śladu za sobą (na telefonie nadawcy). Użytkownicy dowiedzieli się o tym po tym, jak odbiorcy później skontaktowali się z nimi, pytając o zdjęcia. Jeden z użytkowników twierdzi, że aplikacja Wiadomości na jego Samsungu Galaxy S9 plus wysłała całą galerię zdjęć w środku nocy, gdy on spał. Szczęśliwie lub nie, kontaktem była jego partnerka. Użytkownik dalej twierdził, że aplikacja nie pokazała żadnych dowodów na to, że zdjęcia zostały wysłane, ale jego logi T-Mobile potwierdziły, że zdjęcia zostały wysłane. To udostępnianie miało miejsce pomimo tego, że nigdy nie korzystał z zakładki Udostępnianie w Galerii.

Poważną częścią tego problemu jest to, że Twoja prywatność jest zagrożona. Twoje kompromitujące zdjęcia, prywatne momenty życia i inne obrazy, które chcesz zachować z dala od ciekawskich oczu, mogą zostać wysłane do wrażliwych stron. Na przykład dzieciom, szefowi, a nawet partnerom biznesowym. I biorąc pod uwagę, że nie ma dowodów jest w lewo, czyszczenia bałagan będzie trudne zadanie, ponieważ będzie za późno. Nie tylko to byłoby żenujące, ale niektórzy ludzie mogą również mieć szansę, aby w końcu szantażować cię lub coś jeszcze gorszego. Dobra rzecz, większość użytkowników zgłosiło, że zdjęcia zostały wysłane albo do ich partnerów lub członków ich rodzin.

Oprócz problemu z udostępnianiem zdjęć, inny użytkownik na forum Samsung Galaxy S9 poinformował również, że aplikacja Samsung Messages stała się błędna po aktualizacji (Rich Communication Services) RCS od T-Mobile. RCS poprawia wiadomości tekstowe, dodając czat jak funkcjonalności, takie jak udostępnianie lokalizacji, raporty o dostawie, wsparcie wideo i gif między innymi.

Według spekulacji, te błędy mogą być wniesione przez aktualizację RCS na przewoźnika, ponieważ większość skarg były z T-Mobile użytkowników. Według Gizmodo, tech i nauki stronie internetowej, którzy byli pierwszymi, aby zauważyć problem skontaktował się z przewoźnikiem, a T-Mobile powiedział, że nie spowodował problem i użytkownicy powinni skontaktować się z producentem; Samsung. Gizmodo osiągnął do Samsunga, który wysłał oświadczenie, mówiąc: "Jesteśmy świadomi raportów dotyczących tej sprawy i nasze zespoły techniczne są patrząc na to. Zaniepokojeni klienci są zachęcani do kontaktu z nami bezpośrednio pod numerem 1-800-SAMSUNG."

Jak radzić sobie z problemem w tej chwili

Ponieważ czekamy, aż zespół techniczny Samsunga przyjrzy się tej sprawie, użytkownicy Samsunga powinni spróbować następujących poprawek. Pierwszym krokiem jest cofnięcie pozwolenia aplikacji Samsung Message z dostępu do pamięci masowej. Odbywa się to z ustawień aplikacji. drugą poprawką jest przełączenie się na inne aplikacje do przesyłania wiadomości innych firm i uczynienie ich domyślną aplikacją do wysyłania wiadomości tekstowych.