Prawdopodobnie spotkałeś się z komunikatem "Nie masz wystarczająco dużo miejsca wystarczająco dużo miejsca" lub "Proszę zwolnić trochę miejsca przed próbą instalacji tej app" wyskakujące powiadomienie wcześniej. Dużo jak chcielibyśmy, aby tak było, pamięci masowej na naszych urządzeniach z systemem Android nie jest nieskończona.

Poniżej znajduje się kilka sposobów, aby zwolnić miejsce w pamięci masowej, jeśli nie zamierzasz kupić uaktualnionego urządzenia.

Użyj Android's Wbudowane narzędzie pamięci masowej.

Telefony z systemem Android, pod "Storage" w menu "Ustawienia", mają sposób na pokazanie użytkownikowi, co zajmuje ich miejsce. Możesz zobaczyć, jak ile miejsca zostało zajęte przez twoje media, w tym zdjęcia, audycje i filmy, aplikacje i dokumenty. wideo, aplikacje i dokumenty. Jednakże, istnieje niewielka rozbieżność w zależności od wersji androida uruchomionego w telefonie.

Android 8.0

Dla Oreo, przejdź do ustawień telefonu i wybierz "Pamięć masowa". Kliknij na przycisk "Zwolnij miejsce" po lewej stronie ekranu, aby wyczyścić trochę miejsca na swoim urządzeniu. Masz również możliwość albo "Wyczyść pamięć masową" lub 'Wyczyść pamięć podręczną' aplikacji działających w telefonie. Szczególnie te, które zajmują zbyt dużo miejsca, ale nie są koniecznością.

Jeśli to nie daje wystarczająco dużo miejsca, możesz spróbować funkcji Inteligentne przechowywanie", która pozwala telefonowi automatycznie pozbyć się zdjęć i filmów po 30, 60 lub 90 dniach lub gdy pamięć telefonu jest prawie pełna. prawie pełna.

Android 7.0 i niżej

Menu Pamięć masowa dla telefonów z systemem Nougat lub niższym nie są podzielone na kategorie, jak w przypadku Oreo. Jednak nadal można zobaczyć ilość miejsca zajmowanego przez aplikacje, obrazy, filmy i dane w pamięci podręcznej. Tutaj możesz usunąć to, co uważasz za niepotrzebne.

Pod "aplikacje" w menu ustawień, można również zobaczyć miejsce zajmowane przez poszczególne aplikacje i ręcznie wyczyścić ich dane i pamięć podręczną, jedną po kolei. Uważaj, aby nie wyczyścić danych i pamięci podręcznej z aplikacji, których najbardziej potrzebujesz.

Online Przechowywanie multimediów

Zdjęcia i filmy zajmują dużo miejsca w telefonie. Znajomość strony . jak nimi zarządzać, pomoże Ci zwolnić trochę miejsca w telefonie.

Aplikacja Zdjęcia Google umożliwia tworzenie kopii zapasowych zdjęć i filmów wideo na konto Google powiązane z Twoim urządzeniem. Nadal możesz uzyskać do nich dostęp gdy zalogujesz się na swoje konto na innym urządzeniu.

Przenieś stronę . Aplikacje i multimedia na kartę SD

Aplikacje zajmują większość miejsca w telefonie. telefonie. Większość telefonów z systemem Android są wyposażone w gniazdo dla karty pamięci. Pobierz Pobierz kartę pamięci i włóż ją do tego slotu. Otwórz swoje ustawienia i pod "Aplikacje znajdź aplikacje, które mogą być przeniesione na kartę SD i przenieś je. Ta opcja może być ukryta pod 'Storage' dla niektórych telefonów. Jednakże, nie wszystkie dane aplikacji będzie zostaną przeniesione na kartę SD, zamiast tego tylko część z nich zostanie przeniesiona. Możesz również przenieść pliki na kartę SD.

Usuń Twoje Pobrane

W Menedżerze plików, Twój telefon android ma dedykowany folder folder 'Downloads', gdzie przechowywana jest większość Twoich pobrań. Zwolnij trochę miejsca usuwając pliki, których nie używasz.

Odinstaluj niektóre aplikacje

Jeśli powyższe sposoby nie pozwolą Ci zwolnić miejsca, spróbuj odinstalować niektóre aplikacje. Zwłaszcza te, których już nie używasz.