Każdego roku gigantyczne firmy produkujące smartfony zaskakują nas flagowcami z najwyższej półki, a zeszły rok był tylko spojrzeniem na to, co nas czeka. Według młynów plotek, firmy te mają zaprezentować smartfony, które będą bezpośrednio konkurować ze sobą oraz z tymi od innych producentów. Widzieliśmy już znakomite urządzenia od Huawei i Vivo, takie jak P20 pro i Vivo x21. Oto, co Apple, Google i Samsung będą oferować konsumentom według młynów plotek;

Apple's iPhone XI

W zeszłym roku, Apple nie ustawić trend z ich telefonu rocznicy, iPhone X. Oprócz tego, że jest to najdroższy iPhone, to również pakowane funkcje i specyfikacje, które nie były na rynku, takich jak Face ID. To również sprawiło, że notch sławny, a nawet Android królestwo jest przyjmowanie go.

Według młynów plotek, Apple będzie odsłonięcie trzech modeli z wcięciem i zmodernizowanych możliwości, przynajmniej dla flagowego telefonu, iPhone XI. Oczekuje się, że urządzenia zostaną ogłoszone w listopadzie. Znany analityk KGI, Ming Chi-Kuo, uważa, że będzie 6,5-calowe urządzenie z wyświetlaczem OLED, 6,1-calowy model LCD i kolejny z urządzeniem OLED z ekranem o przekątnej 5,8 cala. Jak widać, wszystko rozchodzi się o rozmiar, iPhone'y 2018 będą większe.

Plotki mówią również, że ceny będą nieco takie same jak w przypadku iPhone'a 8, 8 plus i X z 2017 roku. czyli 5,8-calowe urządzenie pójdzie za 800-900 USD, 6,1-calowe urządzenie LCD pójdzie za 600-700 USD i wreszcie 6,5-calowe urządzenie OLED będzie sprzedawane za 900-1000 USD.

Samsung Galaxy Note 9

Chociaż Galaxy S9 zapakował kilka nowych specyfikacji i funkcji, zwłaszcza aparatów, fani Androida nie byli zbyt zadowoleni, ponieważ urządzenie nie było godnym konkurentem dla iPhone'a X. Jako fani Samsunga czekają na przyszłoroczny Galaxy S10, Samsung ma nowe urządzenie w sklepie, które ma zostać ogłoszone w sierpniu i wydane później w tym miesiącu, Galaxy Note 9.

Oczekuje się, że Note 9 będzie większy z 6,4-calowym ekranem i większą pojemnością baterii około 4000mAh. Design będzie nieco podobny do poprzednika, czyli Note 8. Według przecieków, pióro S Pen również otrzyma aktualizację, która wykorzystuje łączność Bluetooth. To uaktualnienie pozwoli pióru S na wykonywanie zdalnych funkcji, takich jak sterowanie muzyką.

Urządzenia Google Pixel 3

Nie tylko będziemy oczekiwać urządzeń Pixel 3, ale także kolejnej wersji Androida, Android P dostarczonej wraz z nimi. Zgodnie z trendem Google, młyny plotek są pewne, że Google odsłoni swoje urządzenia w październiku. I bez dwóch zdań, będą to urządzenia Pixel 3 i Pixel 3 XL. Według przecieków, Google prawdopodobnie przyjmie notcha, ale na urządzeniu XL. Przemawiać za tym może fakt, że Android P wspiera notcha.

Oczekuje się, że urządzenia zadebiutują z uaktualnionymi, ulepszonymi i nowymi funkcjami. Według doniesień, urządzenia mogą być wyposażone w możliwość bezprzewodowego ładowania. Niektóre rendery pokazały urządzenia ze szklaną obudową. Ponadto, XDA deweloperzy znaleźli kod w najnowszej wersji beta Androida P, który wskazuje na możliwość bezprzewodowego ładowania. Urządzenia będą korzystać z układu Qualcomm Snapdragon 845, a według Bloomberga, będą miały pojedynczy tylny aparat. XL będzie jednak posiadał podwójne przednie kamery, zgodnie z przeciekami.