Najnowsze smartfony są zaprojektowane do wykonywania bardziej intensywnych zadań, a nie rozmów i wiadomości. Są one wyposażone w dużą moc obliczeniową, ogromne ekrany FHD i pamięć RAM prawie równą komputerowi. Taka specyfikacja sprawia, że smartfon jest odpowiednim urządzeniem rozrywkowym, zwłaszcza do gier. Najnowsze flagowe urządzenia Samsunga, Galaxy S9 i S9 plus to jedne z najlepszych smartfonów, które płynnie radzą sobie z grami wymagającymi dużej mocy procesora.

Poza funkcjami wizualnymi i dźwiękowymi, Samsung podniósł poziom gier mobilnych o oczko wyżej, wprowadzając aplikację Game Launcher. Ta aplikacja jest jak centrum, w którym gracze mogą kontrolować swoje urządzenia, aby stały się biegłymi maszynami do gier. Aplikacja zawiera narzędzia, tryby i możliwości, które umożliwiają użytkownikom optymalizację ich doświadczenia w grach poprzez zwiększenie wydajności podczas oszczędzania energii, blokowanie przycisków nawigacyjnych, wyłączanie powiadomień, a nawet nagrywanie filmów podczas gry.

Jeśli nigdy nie używałeś Game Launcher przejdź do Ustawienia > Zaawansowane funkcje > Gry > Game Launcher i przełączyć przełącznik, aby go włączyć.

Game Launcher

Jak powiedziano wcześniej, Game Launcher app pomaga zoptymalizować swoje urządzenie do wciągającej gry doświadczenie. Po otwarciu aplikacji, zobaczysz zainstalowane gry, jeśli masz jakieś w górnym rzędzie i parę ikon funkcjonalności w dolnej części ekranu. Jeden do wyciszania dźwięku gier, a drugi przełącza tryby wydajności. Tryby te obejmują Wysoki, Normalny i tryb oszczędzania energii.

Jeśli zaczniesz grać w zainstalowaną grę, będziesz miał dostęp do innych dodatkowych ustawień i funkcji poprzez menu Narzędzia gry. To menu ma postać okrągłej ikony gamepada i jest dostępne z paska nawigacji. To menu zapewnia takie elementy sterujące, jak blokowanie przycisków, ukrywanie powiadomień, zapobieganie przypadkowym dotknięciom i inne elementy sterujące podczas gry. Najnowsza aktualizacja pozwala również użytkownikom na zablokowanie Bixby podczas gry, a także wyłączenie automatycznej jasności.

Rekomendacje

Oprócz optymalizacji, Game Launcher daje również dostosowane rekomendacje, które ułatwiają graczom odkrywanie kolejnych gier. To odkrywanie jest oparte na osobistych preferencjach i historii rozgrywki. Funkcja odkrywania może być dostępna za pomocą przesunięcia w górę z ekranu głównego Game Launcher. Można również wyszukiwać gry, jeśli funkcja nie poleca odpowiedniej gry.

Podobnie jak w Google Play Store, każdy wpis odkrytych gier ma krótki klip z akcji w grze z dalszych informacji po stuknięciu wpisu. Dalsze informacje obejmują wideo z rozgrywki, link do pobrania z Google Play Store, popularność gry i powiązane gry. W aplikacji Game Launcher znajdują się również tagi, które pomagają klasyfikować gry w różnych kategoriach. Tagi ułatwiają użytkownikom wyszukiwanie gier w sekcji wyszukiwania zaawansowanego.

Wreszcie, Game Launcher również sport My Games funkcji, która daje użytkownikom wgląd w i o ich nawyków gier. Ta funkcja wyświetla tagi, gry gatunku, w grze nagrań wideo i można śledzić, ile czasu spędziłeś gier w danym przedziale czasowym. Funkcja ta jest dostępna po dotknięciu awatara po lewej stronie ikony wyszukiwania.