Ten rok rozpoczął się od młynów plotek na temat Samsunga Galaxy S9, ale w końcu przyniosły one plon. Już oficjalnie wiadomo, że długo wyczekiwany S9 zostanie zapowiedziany w lutym tego roku na targach MWC. Według internetowych przecieków, nowe urządzenie będzie przypominało swojego poprzednika Galaxy S8. Poprzez obrazy, S9 plus będzie miał pionowy podwójny aparat setup jak iPhone X, podczas gdy S9 będzie sport pojedynczy aparat. Chociaż obrazy nie ujawniają wiele, jedna rzecz jest jasna, S9 będzie miał błyszczący szklany projekt ciała z przesuniętym skanerem linii papilarnych. W przeciwieństwie do Apple, Samsung wydaje się prowadzić dalej z uwierzytelniania odcisków palców.

Olixar, producent etui już ujawnił swoje akcesoria dla S9 i S9 plus z jego ochrony ekranu o tym samym wymiarze widzianym w swoich poprzednikach. Ponadto, przycisk Bixby będzie również dostępny na obu urządzeniach S9. Inne plotki, dzięki uprzejmości Chin Weibo ujawniają, że Samsung może wydać model 512 GB, ale będzie to tymczasowe, a także oferowane tylko w wybranych rynkach. Podczas Consumer's Electronic Show (CES), szef Samsunga potwierdził, że S9 zostanie uruchomiony na Mobile World Congress w najbliższym lutym z datą sprzedaży, które zostaną ogłoszone podczas tego samego wydarzenia.

Urządzenia S9 będzie również wspierać większość pasma komórkowego w USA, jak pojawiły się na stronie FCC z numerami modeli SM-G960U i SM-965U dla S9 i S9 plus odpowiednio. W zeszłym tygodniu, tipster Evleaks opublikował harmonogram wydania urządzeń na twitterze.

Najnowsze wiadomości Według raportu Korea Herald itis expected, że urządzenia zadebiutują Samsunga bardzo hyped jednostki przetwarzania, które dadzą urządzenia niektóre zaawansowane funkcje AI; Neural Processing Units (NPU). Chociaż w jego wczesnej fazie, NPU osiągnęła poziom technologiczny, który jest obecnie znaleźć na Apple i Huawei. Do czasu jego ukończenia, będzie przewyższać rywali i ustanowi nowe standardy dla AI.

Specyfikacje Dzięki uprzejmości wyciekłego pudełka S9 z Weibo, urządzenia S9 mają rzekomo mieć następujące specyfikacje.

    Wymiar ekranu 5,8" / 6,2" wyposażony w QHD i zakrzywiony wyświetlacz Super AMOLED (570ppi / 529ppi). S9 będzie działał na systemie Android Oreo. Qualcomm Snapdragon 845 (US) / Samsung Exynos (UK) będzie zasilał urządzenia w połączeniu z 4GB/6GB RAM i 64GB/128GB / 64GB/128GB/256GB pamięci wewnętrznej. Odcisk palca zamontowany z tyłu. Asystent Bixby AI z dedykowanym przyciskiem. Bezprzewodowe ładowanie, a także wsparcie USB-C i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Aparat 12MP Dual Pixel z OIS (f/1.5, f/2.4) / Pionowy podwójny aparat z tyłu. Odporność na wodę i pył IP68. Zaktualizowana stacja dokująca DeX oraz tuner FM.

Ceny

Nie ma jeszcze słowa na temat ich cen, ale ponieważ MWC jest tylko miesiąc od hotelu, wkrótce będziemy wiedzieć.