Ta globalna pandemia zmieniła nasz dotychczasowy sposób pracy. Tablety okazały się niezwykle pomocne w tych trudnych czasach, ponieważ pomagają nam w prowadzeniu rozmów wideo, zapewniają rozrywkę i utrzymują kontakt. Tabletu można nawet używać jako drugiego monitora do komputera. Jednak zakup tabletu w korzystnej cenie zawsze był trudnym zadaniem. W tym przewodniku zakupu tabletu, pomożemy Ci znaleźć najlepszy, uniwersalny tablet, który zmieści się w Twoim budżecie.

Przeczytaj również | 5 najlepszych kompaktowych telefonów z Androidem w Indiach (2021)

Przewodnik kupowania tabletów na rok 2022

Spis treści

 • Przewodnik zakupu tabletu na rok 2022
  • Określ sposób użycia przy zakupie tabletu
  • Który wariant wybrać - WIFI czy LTE?
  • Rozmiar wyświetlacza, rozdzielczość i jasność
  • Wyjście audio i dostępność słuchawek
  • Jakość budowy
  • Pojemność baterii i wyjście ładowarki
  • Pamięć RAM, pamięć masowa i procesor
  • Możliwości aparatu
 • Polecane tablety
 • Podsumowując

Jeśli planujesz zakup tabletu dla siebie w 2022 roku, to trafiłeś we właściwe miejsce. Wymieniliśmy tutaj cechy, które musisz sprawdzić, aby były obecne w tablecie i zapewniły Ci najlepsze możliwe doświadczenia.

Określ sposób wykorzystania przy zakupie tabletu

Pierwszym i najważniejszym krokiem przy zakupie tabletu jest określenie celu jego użytkowania. Pomoże to zawęzić wybór dostępnych na rynku tabletów, aby wybrać ten najlepszy, odpowiadający Twoim potrzebom. Idealne wybory dla tego segmentu to:

 • Praca zawodowa: Skoncentruj się na niedrogich tabletach z możliwością prowadzenia rozmów wideo podczas spotkań i rozmów.
 • Kreatywność: Skoncentruj się na wysokiej klasy tabletach o wysokiej wydajności z możliwością edycji i renderowania wideo.
 • Rozrywka: Szukaj tabletów z dobrej jakości wyświetlaczem, lepszymi głośnikami i portami akcesoriów, takimi jak gniazdo słuchawkowe.

Który wariant wybrać - WIFI czy LTE?

Wybór najodpowiedniejszego wariantu tabletu - WIFI czy LTE - jest jednym z najczęściej zadawanych pytań w Internecie. Ale nie martw się, rozwiązaliśmy ten dylemat za Ciebie. Najbardziej idealnym i niedrogim wyborem dla tabletu będzie zawsze wariant WIFI. Oto dlaczego:

 • Warianty WIFI zużywają mniej zasobów baterii w porównaniu do wariantów LTE.
 • Bardziej przystępne cen owo, ponieważ warianty tabletów z WIFI są zwykle wprowadzane na rynek w cenach znacznie niższych niż odpowiadające im warianty z LTE.

Rozmiar wyświetlacza, rozdzielczość i jasność

Wyświetlacz jest najważniejszym czynnikiem, na którym należy się skupić przy zakupie tabletu. Ponieważ interakcja i ogólne wrażenia z użytkowania tabletu zależą w dużej mierze od ekranu, przy wyborze tabletu należy zwrócić szczególną uwagę na jego jakość, rozdzielczość i jasność. Idealne specyfikacje dla tego segmentu to:

 • Rozmiar wyświetlacza: Powinien mieć co najmniej 10 do 12 cali, aby zapewnić odpowiedni obszar roboczy.
 • Rozdzielczość: Przynajmniej Full HD (FHD), ponieważ zapewnia obraz o rozdzielczości 1080p. Piksele w rozdzielczości HD (720p) mają tendencję do zniekształcania się na dużych wyświetlaczach.
 • Jasność: Wyświetlacz tabletu powinien być widoczny w warunkach zewnętrznych. Jasność powyżej 400-500 nit ów zapewni dobrą czytelność nawet w słoneczne dni, natomiast jeśli jasność nie przekracza 200 nitów, trzeba będzie znaleźć trochę cienia, by móc korzystać z tabletu.

Wyjście audio i dostępność słuchawek

Wyjście audio, jakość i akcesoria to kolejne istotne czynniki, które decydują o popularności tabletu na rynku. Duży rozmiar ekranu oferowany przez tablety sprawia, że są one poręcznym źródłem rozrywki i pracy, umożliwiając konsumpcję różnego rodzaju mediów w podróży. W połączeniu z dobrym systemem audio, np. hi-res, tablet staje się idealnym zestawem do konsumpcji multimediów. Idealny tablet musi posiadać:

 • Głośniki: Przynajmniej dwa głośniki wyjściowe, im więcej tym lepiej.
 • Jakość dźwięku: Powinien obsługiwać dźwięk high-res, aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku.
 • Gniazdo słuchawkowe/słuchawkowe: preferowane, do podłączania różnego rodzaju akcesoriów przewodowych wysokiej klasy, zapewniających lepsze wrażenia słuchowe.

Jakość wykonania

Jeśli inwestujesz swoje ciężko zarobione pieniądze w zakup nowego tabletu, z pewnością oczekujesz wysokiej trwałości i długiego okresu eksploatacji produktu. Większość dostępnych na rynku tabletów w przystępnej cenie ma obudowę wykonaną z poliwęglanu (tworzywa sztucznego). Są jednak renomowani producenci smartfonów, którzy w ramach tego samego budżetu oferują metaliczną jakość wykonania. Idealnym wyborem pod względem jakości wykonania powinny być:

 • Jakość budowy Materiał: Najlepiej metaliczny, ponieważ jest trwalszy niż poliwęglanowy i mniej podatny na uszkodzenia zewnętrzne w razie przypadkowego upadku.

Pojemność baterii i moc wyjściowa ładowarki

Drugim najważniejszym parametrem określającym wydajność tabletu jest pojemność jego akumulatora. Jeśli tablet ma duży wyświetlacz, będzie zużywał więcej energii i zapewni mniej godzin pracy podczas użytkowania. Dlatego tablet powinien mieć baterię o wystarczającej pojemności oraz ładowarkę o dobrej klasie, która pozwoli na jej szybkie i efektywne ładowanie. Specyfikacja idealnego table tu pod względem pojemności baterii i ładowarki powinna być następująca

 • Bateria: powinna mieć pojemność co najmniej 7000 mAh do 8000 mAh, aby zapewnić długi czas pracy na ekranie, im więcej, tym lepiej.
 • Moc ładowarki: Dobra moc ładowarki sprawi, że całkowite naładowanie tabletu zajmie mniej czasu. W przypadku tabletu nie powinna być mniejsza niż 15 W.

Pamięć RAM, pamięć masowa i procesor

Pamięć RAM, pamięć masowa i procesor to serce tabletu. Dobra pojemność pamięci RAM zapewni sprawną pracę wielozadaniową podczas użytkowania tabletu, natomiast wystarczająca pojemność pamięci pozwoli na przechowywanie większej ilości danych w tablecie. Z drugiej strony, obecność dobrego procesora w tablecie zwiększy jego wydajność i niezawodność podczas użytkowania. Idealne specyfikacje pamięci RAM, pamięci masowej i procesora to:

 • PAMIĘĆ RAM: W przypadku tabletów obowiązkowa jest pamięć RAM o pojemnościco najmniej 3 GB. Mniejsza ilość pamięci może obniżyć wydajność i powodować opóźnienia podczas użytkowania.
 • Pamięć masowa: Obowiązkowa jest pamięć o pojemności64 GB. Obecność gniazda rozszerzenia na kartę SD zwiększy pamięć masową, aby pomieścić więcej danych.
 • Procesor: Skup się na procesorach zorientowanych na wydajność, takich jak Mediatek Helio G85, Snapdragon serii 600 lub Unisoc T610. Staraj się unikać mniej wydajnych procesorów, takich jak Mediatek P22 lub P22T.

Możliwości aparatu fotograficznego

Aparat fotograficzny to kolejny ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie tabletu. Jeśli zamierzasz używać tabletu głównie do spotkań i rozmów wideo, ważne jest, aby aparat był dobrej jakości, zwłaszcza przedni. Idealna specyfikacja kamery tabletu powinna być następująca

 • Kamera przednia: Przynajmniej kamera HD o dobrej jakości megapikseli, najlepiej więcej niż 5MP z dodatkową obsługą stabilizacji i zdjęć szerokokątnych.
 • Kameratylna: Powinna mieć co najmniej więcej niż 8MP, aby można było robić wyraźne zdjęcia za pomocą tabletu.

Polecane tablety

Oto lista polecanych przez nas tabletów w każdym przedziale cenowym, które możesz sprawdzić:

1. Realme Pad - INR 15,999

Kup na Flipkart

2. Nokia Tab T20 - 16 499 INR

Kup na Flipkart

3. Samsung Galaxy Tab A7 - INR 16,899

Kup na Amazon

4. iPad Pro M1 2021 - INR 69,490

Kup na Amazon

5. iPad Air 2020 z A14 - 50 900 INR

Kup na Amazon

6. iPad Mini 6. generacji - 46 900 INR

Kup na Flipkart

7. iPad 10.2 2021 z A13 - INR 44,900

Kup na Amazon

8. Galaxy Tab S7 FE - INR 39,999

Kup na Amazon

9. Galaxy Tab S7 WiFi + LTE - INR 63,850

Kup na Amazon

10. Galaxy Tab S7+ - INR 70,990

Kup na Amazon

Zakończenie

To wszystko dla ostatecznego przewodnika zakupu tabletu w 2022 roku. Uwzględniliśmy wszystkie ważne cechy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie nowego tabletu, niezależnie od budżetu. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci w podjęciu decyzji, który tablet jest dla Ciebie najlepszy.

Możesz również obejrzeć nasz film na ten temat. Polub i udostępnij ten artykuł swoim znajomym, aby pomóc im w zakupie tabletu. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi poradnikami zakupu.

Możesz również śledzić nas, aby uzyskać najnowsze wiadomości techniczne w Google News lub porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołączyć do grupy GadgetsToUse Telegram lub subskrybować kanał GadgetsToUse Youtube, aby uzyskać najnowsze filmy z recenzjami.