Obecna sfera smartfonów jest zdominowana przez Androida i iOS. Te systemy operacyjne oferują różne zalety i mają swoje wady. Smartfony marek, takich jak Google Pixel, Samsung i LG używać androida, i tak dalej. iOS jest ograniczona do ekosystemu Apple, iPhone'ów i iPadów. Oba te systemy są regularnie aktualizowane i oferują nowe funkcje i funkcjonalności z każdą iteracją. Niemniej jednak, jeśli niedawno przeszedłeś na Androida lub planujesz to zrobić, oto smakołyki, którymi będziesz się cieszyć w systemie operacyjnym Android. Chociaż producenci smartfonów z Androidem używają różnych implementacji, podstawowa funkcjonalność jest taka sama.

Wspaniały asystent Google

Nie trzeba mówić, że Asystent Google jest lepszy niż Siri firmy Apple. Większość jego odpowiedzi jest dokładna dzięki ogromnej bazie danych Google i głębokiej integracji z systemem Android. Możesz dostosować asystenta i ustawić go zgodnie z codzienną rutyną. Możesz nawet zmienić głosy, które będą używane, gdy Asystent odpowiada na Twoje zapytania. Google Assistant może również kontrolować inne inteligentne produkty Google i inne kompatybilne produkty.

Niesamowite możliwości dostosowywania

Większość ludzi uwielbia personalizację, a to jest miejsce, gdzie Android daje Ci całą swobodę. Mimo, że przychodzi z domyślnym launcherem, który pokazuje ekran główny i szufladę aplikacji, możesz zmienić, jak wygląda ekran główny. Możesz zmienić tapetę, zmienić układ siatki i zmienić różne ikony poprzez motywy i grupować aplikacje w foldery. Możesz dodatkowo zainstalować inny launcher swoich preferencji bez kłopotu. Kolejną najlepszą rzeczą z dostosowań Androida jest użycie widżetów. Udostępniają one zawartość aplikacji bez konieczności jej otwierania. Apple nie udostępnia takich funkcjonalności.

Ustaw domyślną aplikację, którą chcesz

Oprócz dostosowywania, można również korzystać z aplikacji według własnego wyboru. Nie jesteś przywiązany do domyślnych aplikacji, które pochodzą z Androidem. Każda domyślna aplikacja, która pochodzi z Androidem, istnieje substytut, który może być jeszcze lepszy pod względem funkcjonalności lub funkcji. Możesz także zdecydować się na pozbycie się większości aplikacji systemowych i ustawić swoje domyślne. Nie podoba Ci się Google Chrome; ustawiasz Firefoksa jako domyślną przeglądarkę. Nie podobają Ci się reklamy w Gmailu; możesz ustawić Outlooka jako domyślną aplikację pocztową i tak dalej.

Tryb podzielonego ekranu

Korzystanie z dwóch aplikacji w tym samym czasie to efektywne wykorzystanie zasobów telefonu, takich jak procesor i powierzchnia ekranu. To sprawia, że jesteś bardziej produktywny i sprawia, że wielozadaniowość łatwiejsze. Android ma tę funkcję od czasów Androida Nougat 7.0. W Apple, można również doświadczyć split-screen w iPad uruchomiony na iPadOS13, to samo nie może być powiedziane o iPhone.

Top-notch multitasking

Oprócz trybu podzielonego ekranu, Android Oreo 8.0 przyszedł z funkcją o nazwie systemowy tryb picture-in-picture. To było początkowo dla aplikacji wideo, ale już nie. Teraz możesz mieć wiele aplikacji na ekranie bez konieczności korzystania z podzielonego ekranu. Jest to korzystne dla telefonów z dużymi ekranami. Dzięki trybowi obraz w obrazie możesz korzystać z aplikacji w tym samym czasie; wystarczy zmienić rozmiar okna aplikacji, aby dopasować je do swoich preferencji.

Podsumowanie

Jeśli robisz przejście na Androida, odkryjesz, że brakowało Ci zbyt wiele. Oprócz powyższych funkcjonalności, Android ma wiele do zaoferowania, trzeba tylko kopać. Dowiedz się więcej na: http://jupither.pl