System iOS firmy Apple jest obecnie jednym z najbardziej wpływowych i głównych systemów operacyjnych w ekosystemie technologicznym. Podczas konferencji Apple Worldwide Developers Conference, Apple zaprezentował długo oczekiwany iPad OS i iOS 13.

Oto nowe funkcje systemu iOS 13 i systemu iPad OS;

Kompatybilne urządzenia

Urządzenia Apple, które otrzymają aktualizacje iOS 13 obejmują:

    iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone SE oraz iPod touch 7. generacji

Jeśli chodzi o iPad OS, to 6. iPod touch 6. generacji, iPad Air, iPad mini 3 i iPad mini 2 nie otrzymają aktualizacji tegoż systemu. Urządzenia kompatybilne z iPad OS to:

    iPad Air 2, iPad Air (3 generacja), iPad mini 4, iPad mini (5. generacja), iPad (5. generacja), iPad (6. generacja), 9,7-calowy iPad Pro, 10,5-calowy iPad Pro, 11-calowy iPad Pro oraz 12,9-calowy iPad Pro.

Tryb ciemny

Od dawna spodziewaliśmy się, że Apple wprowadzi tryb ciemny dla swoich urządzeń już od dłuższego czasu. Po raz pierwszy urządzenia mobilne Apple mają tryb ciemny w całym systemie. Odcienie urządzeń zostaną zmienione z jasnoszarego i jasny biały do ciemnego szarego i czarnego na wszystkich aplikacjach, które są obsługiwane przez urządzenia. Tryb ciemny ma tendencję do oszczędzania baterii poprzez unikanie jasnych, białych odcieni. białych odcieni.

Tryb ciemny można włączyć w suwaku Wyświetlacz w Centrum sterowania. Możesz też ustawić, aby włączał się automatycznie w zależności od pory dnia, tzn. dnia automatycznie, czyli w ciągu dnia i w nocy.

Klawiatura QuickPath

Domyślna klawiatura Quicktype firmy Apple została z funkcją przeciągania palcem po ekranie. Możesz teraz przesuwać palcem po klawiaturze, tworząc słowa, jak w SwiftKey i Google's Gboard. QuickPath i Quicktype w iOS 13 są obecnie obsługiwane w następujących językach hiszpańskim, angielskim, niemieckim, chińskim uproszczonym, włoskim, francuskim i portugalskim językach.

Wiele okien

Możesz teraz tworzyć i organizować okna na ekranie iPhone'a. Będziesz mógł mieć wiele aplikacji w przeglądzie slajdów. Możesz więc na przykład porównać dwa dokumenty z tej samej aplikacji lub tworzyć inne, kontekstowe konfiguracje pracy. Choć nie wszystkie aplikacje obsługują tę nową funkcję. tę nową funkcję. Nie jest też jasne, jakie elementy mogą zostać przekształcone w nowe okno.

IpadOS

Apple dodał więcej specyficznych funkcji w iPadzie nazywając go nazywając go iPadOS. IPadOS jest bardziej ekscytujący na iPadzie, ponieważ można teraz przypiąć widżety na ekranie głównym, a jednocześnie możesz przesuwać palcem po ekranie i przeglądać wiele slajdów nad aplikacjami.

Aplikacja Pliki może teraz udostępniać foldery iCloud, zyskała obsługę SMB obsługę SMB, natywną obsługę zip i rozpakowywania oraz obsługę USB dla dysków kciukowych. Możesz a także importować pliki, takie jak zdjęcia z aparatu, bezpośrednio do Lightrooma.

Inteligentniejsza Siri

Systemy IPadOS i iOS13 udoskonaliły Siri. Nowy głos o nazwie Neural Text to Speech to jedna z najnowszych funkcji Siri. Siri brzmi bardziej naturalnie, a złożone słowa zostały wygładzone. Zamiast zszywać kawałki słów razem, nowy system wykorzystuje sieć neuronową do generowania słów tworzących głos w oprogramowaniu. Nie trzeba już pobierać Siri z App Store, ponieważ w iOS 13 jest ona wbudowana.