W przeciwieństwie do Wi-Fi, dane komórkowe mają przewagę i nawet w przypadku nielimitowanych planów danych istnieje punkt, po przekroczeniu którego prędkość danych będzie się zmniejszać lub zostać rozłączony. Ponadto, upscale nieograniczone plany danych są zazwyczaj kosztowne, i może być konieczne, aby wyciąć na tym koszcie. Co jakiś czas, aplikacja może zużywać dane bez świadomości, że ponosisz wysokie opłaty za dane.

Ergo, to jest inteligentne, aby wiedzieć, sposoby, aby pomóc Ci skutecznie cap zużycie danych. Oto sprytne sposoby, które pomogą Ci to osiągnąć.

Ogranicz dane w tle

Niektóre aplikacje po cichu zużywają dane, gdy telefon nie jest używany. nie jest w użyciu. Nie martw się jednak, bo to może być łatwo zarządzane.

Dla Androida 7 i powyżej, przejdź do ustawień systemowych pod 'Użycie danych' zobaczysz użycie danych każdej aplikacji. Kliknij na konkretne aplikacje, które mają wysokie zużycie danych i wyłączyć na "Background Data". Zapobiegnie to zużywaniu danych przez aplikację, gdy jej nie używasz.

Ustaw ostrzeżenie i limit danych

Ograniczenie danych w tle pomoże zarządzać zużyciem danych. danych, ale nie będziesz wiedzieć, kiedy zamierzony limit danych został osiągnięty. został osiągnięty. Możesz ustawić telefon tak, aby informował Cię, kiedy zbliżasz się do granicy limitu i kiedy ją przekroczysz. i po jego przekroczeniu. Dodatkowo możesz także wyłączyć połączenie wyłączyć połączenie danych, gdy limit zostanie osiągnięty.

Aby to ustawić, przejdź do "Ustawień", a następnie przejdź do ustawień sieci lub ustawienia danych (mogą się różnić w zależności od wersji systemu Android, którego używasz). Stuknij na cykl rozliczeniowy za korzystanie z danych. Ustaw dzień, w którym telefon rozpoczyna swój miesięczny miesięcznego cyklu. Przełącz opcję ostrzeżenia o danych i ustaw ilość danych, jaką zamierzasz wykorzystać w danym miesiącu. danych, które zamierzasz wykorzystać w danym miesiącu. Możesz również wybrać opcję automatycznego odłączania danych gdy limit zostanie osiągnięty. Wystarczy, że aktywujesz opcję ustaw limit danych i ustawić wartość, której nie zamierzasz przekroczyć.

Użyj trybu oszczędzania danych

Telefony działające pod kontrolą systemu Android 7 lub nowszego posiadają specjalny tryb który po aktywacji ogranicza ilość danych wykorzystywanych przez telefon, gdy nie korzystasz z Wi-Fi. Wi-Fi. Nieaktywne aplikacje i ustawienia nie będą korzystać z danych, dopóki nie ma takiej potrzeby. potrzeba. Na przykład, obraz w internecie nie będzie wyświetlany w najlepszej jakości dopóki go nie dotkniesz.

Przejdź do "Ustawień" w panelu Sieć i Internet kliknij na "Użycie danych" i włącz opcję oszczędzania danych.

W przypadku, gdy chcesz, aby określona aplikacja używała danych w tle gdy oszczędzanie danych jest włączone, kliknij na "Data Saver", a następnie "Unrestricted Data Dostęp do danych". Przewiń w dół, aby znaleźć aplikację i włączyć ją. Może to być w przypadku, gdy chcesz otrzymywać ważne alerty i powiadomienia z aplikacji (aplikacji).

Aplikacje do zarządzania danymi

Podczas gdy powyższe sposoby mogą skutecznie zarządzać danymi, w czasami, chcesz mieć szczegółowy nadzór nad swoimi danymi. Aplikacje innych firm takie jak "My Data Manager" wygodnie spełniają te wymagania.

Możesz wybrać aplikację, która Ci odpowiada z Play Store. Aplikacje te mają również świetne możliwości, takie jak to, że możesz je ustawić raz lub Możesz regularnie zmieniać ustawienia, gdy zmienią się Twoje potrzeby.

Co ważne, zawsze wyłączaj swoje dane, gdy nie nie używasz i nie oczekuj żadnych powiadomień.