Czy kultowe Memoji firmy Apple mogą być używane również na Androidzie? Po tym wszystkim, są one już od dłuższego czasu. Z pewnością, do tej pory ktoś mógł znaleźć sposób, aby uzyskać je na Androida, prawda? Cóż, tego właśnie mamy zamiar dowiedzieć się w tym artykule!

 

Na wstępie poinformujmy, że użytkownicy Androida mają do dyspozycji kilka aplikacji, które naśladują funkcjonalność Memoji. Ten artykuł jest dla osób, które chcą mieć dokładne iOS-owe warianty Memoji na swoich smartfonach z Androidem. Ponieważ nie ma "natywny" sposób, aby to zrobić, być ostrzeżony, że będzie trzeba pożyczyć iPhone, aby to zrobić.

Czym są Memoji?

Jak wyjaśniono wcześniej, Memoji jest spersonalizowany, niestandardowy, użytkownik stworzył Animoji. Pozwalają one na stworzenie mini-komiksowej wersji swojej twarzy (lub innej osoby, jeśli chcesz). Jest możliwe, aby dostosować swój kolor skóry, włosy, oczy, usta, okulary, włosy na twarzy, kształt twarzy, itp z tych niestandardowych Animoji. Użytkownicy Androida mają już dostęp do Memoji (nie tych z iOS) dzięki aplikacjom takim jak Bitmoji na Snapchacie lub AR Emoji na Samsungu.

Na urządzeniach Apple, użytkownicy mogą tworzyć Memoji z poziomu aplikacji Wiadomości. Począwszy od iOS 13 i iPadOS, Memoji stały się pakietem naklejek, do których można uzyskać dostęp z klawiatury. Aby utworzyć Memoji na urządzeniu z systemem iOS, oto, co należy zrobić.

 1. Otwórz aplikację Wiadomości
 2. Naciśnij ikonę Animoji (małpa) i przewiń w prawo
 3. Kliknij w Nowy Memoji
 4. Dostosuj charakterystykę swojego Memoji i zatwierdź.
 5. Twój Animoji jest tworzony, a pakiet naklejek Memoji jest tworzony automatycznie!

emoji

Jak uzyskać Memoji na Androida za pomocą iPhone'a

Czy masz kumpla z iPhone'em lub czy twój chłopak lub dziewczyna używa smartfona Apple? Wtedy wszystko, co musisz zrobić, to pożyczyć go na kilka minut i użyć go do stworzenia własnego zestawu Memoji:

Aby to zrobić, otwórz dowolną aplikację do przesyłania wiadomości na iPhonie i użyj klawiatury iPhone'a, aby utworzyć Memojis. Oto jak możesz to zrobić.

 1. Otwórz aplikację Wiadomości
 2. Kliknij na ikonę Animoji (Małpa) i przewiń w prawo
 3. Wybierz "Nowe Memoji".
 4. Nie spiesz się i stwórz / dostosuj swoje własne Memoji
 5. Pakiet naklejek Memoji zostanie automatycznie utworzony.

Teraz możesz użyć wybranej aplikacji messenger, aby udostępnić utworzone naklejki na dowolnym telefonie - w tym na urządzeniach z systemem Android!

Aby udostępnić je telefonowi z Androidem, musisz użyć dowolnej aplikacji do obsługi wiadomości na iPhonie i wysłać właśnie utworzone Memoji na telefon z Androidem. Oto jak możesz to zrobić, używając WhatsApp.

 1. Otwórz WhatsApp na iPhonie
 2. Napisz wiadomość do swojego numeru
 3. Stuknij w symbol emoji na klawiaturze, a następnie w trzy kropki "..."
 4. Wybierz Memoji, który chcesz i wyślij go.

 

Weź z powrotem swój smartfon z Androidem i wykonaj te kroki:

 1. Kliknij na każdą naklejkę i zapisz ją, wybierając opcję Dodaj do Ulubionych.
 2. Memoji są następnie zapisywane w Twoich naklejkach WhatsApp

Aby wysłać Memoji do jednego ze swoich przyjaciół, wystarczy uzyskać dostęp do swoich naklejek WhatsApp. Niestety, nie jest możliwe, aby zapisać je na klawiaturze Android, aby wysłać je przez SMS.

W przypadku, gdy jesteś po prostu zbyt zajęty, aby spróbować tej metody, powinieneś wiedzieć, że istnieje kilka alternatyw Memoji dostępnych dla smartfonów z systemem Android. W rzeczywistości, jest to o wiele prostsze w użyciu tych aplikacji niż spróbować wyżej wymienionej "zagmatwanej" metody. Potem znowu, to było przeznaczone dla ludzi, którzy chcieli zobaczyć te iOS-only Memojis na urządzeniach z systemem Android.

 

Najlepsze alternatywy Memoji dla Androida

Istnieje kilka aplikacji, które pozwalają tworzyć Memojis na urządzeniach z Androidem. Rzućmy okiem na dwie alternatywy, które przykuły naszą uwagę.

Google Bitmoji

Najprostszą z nich, być może, jest Google's GBoard keyboard app, która piecze w Bitstrip's Bitmoji Memojis w ramach swoich ustawień. W przypadku, gdy nie masz zainstalowany Gboard, można go uzyskać z Sklepu Play. Po zainstalowaniu, wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć "emotikon" w lewym rogu klawiatury. Co teraz trzeba zrobić, to wybrać albo "Minis" i "Bitmoji" opcja.

Po kliknięciu Mini, to natychmiast przenosi Cię do ekranu, który pozwala wziąć selfie, aby utworzyć Memoji. W przypadku, gdy klikniesz opcję Bitmoji i nie masz jeszcze zainstalowanej aplikacji Bitmoji na telefonie, Gboard poprosi Cię o zainstalowanie aplikacji. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie Bitmoji i wkrótce będziesz miał mnóstwo Memoji do wyboru na telefonie z Androidem.

 

Chociaż jest trochę gadki o Bitstrip's Memojis nie jest tak "artystyczny" jak ich odpowiedniki Apple, jesteśmy pewni, że te Memojis powinny zachować większość użytkowników Androida szczęśliwy.

Samsung AR Emoji

Jeśli jesteś zazdrosny o Memoji i jednocześnie jesteś użytkownikiem Samsunga, możesz uważać się za szczęściarza. Ponieważ koreańska marka smartfonów oferuje być może "najlepszą" alternatywę Memoji dla smartfonów z Androidem. Klucz do szczęścia znajduje się w aplikacji "AR-Zone", która powinna być preinstalowana na smartfonie Samsung.

 1. Otwórz strefę AR.
 2. Utwórz emoji AR za pomocą kamery emoji AR.
 3. Następnie wróć do menu głównego i utwórz pakiet naklejek, wybierając opcję "AR Emoji Stickers".
 4. Teraz możesz wybrać naklejki w klawiaturze Samsunga (również preinstalowanej) i wysłać je.

Oprócz tych dwóch aplikacji, tak naprawdę nie zalecamy wypróbowywania innych aplikacji Memoji, które można znaleźć w Sklepie Google Play. Aplikacje te często ukrywają pułapki subskrypcji lub aplikacje obiecują dużo więcej, niż faktycznie dostarczają. Ale hej, kim my jesteśmy, aby oceniać? Daj nam znać, jeśli znasz jakieś inne warte uwagi aplikacje Memoji dla Androida!

Więcej przeczytasz na: http://icinski.pl/