Smartfony są jak nasze komputery; mają procesory i inne komponenty, które do działania potrzebują energii elektrycznej. Smartfony używają baterii do zasilania, a kiedy są używane, różne komponenty, w tym bateria mogą wytwarzać ciepło. W przeciwieństwie do naszych komputerów stacjonarnych, które mają wentylator do chłodzenia smartfony używają innych mechanizmów do rozpraszania ciepła. Czasami te mechanizmy nie są wyposażone do zadania, zwłaszcza gdy smartfon przegrzewa się.

Co powoduje przegrzewanie się smartfona

Podczas ogólnego użytkowania, smartfony mają tendencję do nagrzewania się i czasami są podatne na przegrzanie, gdy wykonujemy intensywne zadania, takie jak gry. Ale czasami, Twój smartfon może się przegrzewać nawet wtedy, gdy nie wykonujesz żadnego intensywnego zadania.

Czynniki zewnętrzne przyczyniają się do przegrzewania się Twojego telefonu problem. Na przykład, jeśli zostawisz swój telefon na bezpośrednim świetle słonecznym, lub samochód desce rozdzielczej samochodu i ogólnie na czymkolwiek ciepłym, Twój telefon będzie gorący. Zewnętrzne czynniki zewnętrzne są łatwiejsze do rozwiązania; trzeba będzie umieścić telefon w chłodnym miejscu. chłodnym miejscu.

Czynniki wewnętrzne, z drugiej strony, są trudne do opanowania i powodują więcej szkód, takich jak rozładowanie baterii. Aby rozwiązać problem czynnikiem wewnętrznym, należy wykonać następujące czynności;

    Najpierw należy przestać używać telefonu i zamknąć wszystkie aplikacje. Jeśli telefon nadal się przegrzewa, sprawdź aplikacje, które zużywają najwięcej baterii, odinstaluj je i zainstaluj później. Jeśli telefon nadal się przegrzewa, sprawdź aplikacje, które zużywają najwięcej baterii, odinstaluj je i zainstaluj później lub zaktualizuj. Zmniejsz tryb wydajności telefonu.Zmniejsz jasność telefonu.Nie używaj go podczas ładowania.Na koniec, jeśli niedawno zaktualizowałeś system operacyjny system operacyjny, nadszedł czas, aby wyczyścić pamięć podręczną.

Oprócz rozwiązywania problemów, co sprawia, że telefon do przegrzanie, można również pomóc mu ochłodzić się i rozwiązywać problemy później. Jeśli otrzymasz ostrzeżenie, że Twój telefon się nagrzewa, wykonaj następujące czynności;

Kroki aby pomóc smartfonowi ochłodzić się.

    Wyłącz Wyłącz telefon i umieść go w chłodnym miejscu. Zdejmij obudowę telefonu i odłącz go od zasilania w przypadku, gdy był ładowany. Użyj wentylatora/AC, aby wdmuchnąć trochę chłodnego powietrza na telefon.

Po pomóc smartphone do ostygnięcia i zakończeniu rozwiązywania problemów, co spowodowało jego przegrzanie, nadszedł czas, aby zapewnić, że nie nie przegrzewa się ponownie.

Kroki jak sprawić, by telefon się nie przegrzewał

    Upewnij się, że telefon zawsze znajduje się w chłodnym otoczeniu. Nie używaj telefonu w bezpośrednim słońcu.Zmniejsz tryb wydajności telefonu do Zmniejsz tryb wydajności telefonu do optymalnegoRób przerwy podczas wykonywania intensywnych zadań Unikaj intensywnego korzystania z telefonu podczas jego ładowania. ładowania.

Jeśli Twój smartfon nadal się przegrzewa, nawet po wykonaniu wszystkich powyższych procedur. Powyższe procedury, nadszedł czas, aby zabrać telefon do technika. Czasami wewnętrzny błąd, taki jak zły stan baterii, może spowodować przegrzanie telefonu. Inne problemy mogą być spowodowane upuszczeniem telefonu.

Zapakuj stronę zapakuj

Przegrzewający się smartfon nie pomoże Ci zbytnio, ponieważ będzie będzie powolny, a nawet wymusi zamknięcie aplikacji lub wyłączenie. W skrajnych przypadkach, przegrzanie może spowodować, że wewnętrzne komponenty telefonu będą miały krótszą żywotność. W najgorszym przypadku scenariusz, telefon może eksplodować lub nawet zapalić się, a to jest bardzo niebezpieczne ponieważ może spowodować szkody.