W dzisiejszych czasach nasze smartfony stały się integralną częścią naszego życia. Przechowujemy w nich wiele informacji, dlatego tak ważne jest zapewnienie im bezpieczeństwa przez cały czas, zwłaszcza przed złośliwym oprogramowaniem. Malware to złośliwe oprogramowanie, które może spowodować uszkodzenie danych lub telefonu: malware to między innymi: spyware, ransomware, trojany.

Oznaki złośliwego oprogramowania w telefonie

Łatwo jest wiedzieć, czy Twoje urządzenie z systemem Android ma złośliwe oprogramowanie. Oto niektóre z oznak, które może pokazać Twój telefon.

  • Drastyczne wyczerpywanie się baterii.Twój telefon przegrzewa się nawet wtedy, gdy go nie używasz.Aplikacje, których nie pobrałeś.Nieuzasadnione wyskakujące reklamy niezależnie od aplikacji, której używasz.Twój telefon zaczyna być powolny, a otwieranie aplikacji trwa długo.Powodowanie nieautoryzowanych opłat i nieuzasadnionego korzystania z danych.

Sprawdzanie pod kątem złośliwego oprogramowania

Uruchomienie programu antywirusowego jest jednym z najpewniejszych sposobów, aby przejść przez. To będzie skanować i pomóc zidentyfikować złośliwe oprogramowanie. Ponadto, Google play store ma play protect wbudowaną funkcję, która pozwala na skanowanie zainstalowanych aplikacji ze sklepu play. Aby użyć tej funkcji ręcznie, otwórz Sklep Play, dotknij trzech linii w lewym górnym rogu i wybierz Play Protect. Następnie można przejść dalej i skanować swoje aplikacje. Ta funkcja jest zawsze zautomatyzowana, aby skanować aplikacje w określonym czasie. Dowiedz się więcej na: http://jupither.pl

Szkody, które może spowodować złośliwe oprogramowanie

Jednym z najczęstszych sposobów, w jaki złośliwe oprogramowanie może wpływać na użytkownika, jest utrata i kradzież danych. Ponadto złośliwe oprogramowanie może mieć dostęp do Twoich danych. Na przykład listy kontaktów, adresów e-mail, haseł, a nawet danych bankowych, jeśli znajdują się one w telefonie. Te informacje mogą zostać wykorzystane do szantażowania użytkownika lub wyłudzenia pieniędzy.

Czyszczenie złośliwego oprogramowania

  • Zainstaluj program antywirusowy, który pomoże Ci wykryć złośliwe oprogramowanie.Odinstaluj wszystkie podejrzane aplikacje. Przejdź do swoich ustawień i odinstaluj ją lub zatrzymaj siłą.Zresetuj telefon do ustawień domyślnych. W ten sposób każda niechciana aplikacja zostanie wyczyszczona.Zaktualizuj swój telefon do najnowszego systemu operacyjnego, a także upewnij się, że aplikacje są aktualne. Zaktualizowany system operacyjny może powstrzymać złośliwe oprogramowanie przed działaniem. Większość deweloperów pracuje nad aktualizacją systemu zabezpieczeń, aby zapobiec lukom w zabezpieczeniach złośliwego oprogramowania.

Jak zapobiegać złośliwemu oprogramowaniu w przyszłości

  • Upewnij się, że pobierasz sprawdzone aplikacje z Google. Unikaj korzystania z publicznych sieci WIFI, zwłaszcza jeśli są one niezabezpieczone. Jeśli musisz się z nim połączyć, upewnij się, że korzystasz z VPN.Używaj silnych haseł, które nie są łatwe do złamania.Uważaj na linki, które otwierasz, e-maile, które otrzymujesz, a nawet połączenia, które odbierasz. Jeśli otrzymasz podejrzany telefon lub tekst, nie przystępuj do ich otwierania.Zainstaluj niezawodny program antywirusowy.Aktualizuj swoje aplikacje i oprogramowanie.

Zapakuj się

Upewnij się, że zawsze chronisz swoje urządzenia. W konsekwencji uchroni Cię to przed utratą danych lub innymi przypadkami związanymi ze złośliwym oprogramowaniem w przyszłości. Nie czekaj, aż Twój telefon zostanie zainfekowany, a następnie podejmij działania. Lepiej być bezpiecznym niż żałować.