Jeśli dostaniesz nowy telefon i po prostu zalogujesz się na nim na swoje konto WhatsApp, stare wiadomości nie zostaną automatycznie przeniesione na drugą stronę. Ten samouczek wyjaśnia, jak przenieść czaty WhatsApp do nowego urządzenia, dzięki czemu można podnieść swoje dokładnie tam, gdzie skończyłeś.

1. Kopia zapasowa i przywracanie danych z Google Drive

Nowsze wersje WhatsApp zawierają automatyczne kopie zapasowe Google Drive, co sprawia, że proces przenoszenia historii czatów WhatsApp między telefonami jest jeszcze łatwiejszy niż wcześniej.

 • Wystarczy dotknąć trio kropek w lewym górnym rogu ekranu i przejść do Ustawienia > Czaty > Kopia zapasowa czatu .
 • Z tego miejsca można wykonać kopię zapasową ręcznie lub ustawić ją na automatyczne tworzenie kopii zapasowych tak regularnie, jak chcesz. Gdy WhatsApp zostanie ponownie zainstalowany, wyświetli monit o odzyskanie czatów i multimediów z Google Drive.
 • Czaty i kontakty pojawią się w aplikacji natychmiast, podczas gdy multimedia zaczną się pobierać w tle.
 • Jest to metoda, której używamy, gdy przełączamy smartfony na potrzeby recenzji i testów itp.

 

2. Ręczne tworzenie kopii zapasowych czatów i przywracanie ich

whatsapp

Jeśli jeszcze nie otrzymałeś aktualizacji WhatsApp Google Drive , lub po prostu lubisz robić rzeczy w stary-szkolny sposób, to nadal jest dość łatwe do utworzenia kopii zapasowej i przenieść go do nowego telefonu. Wystarczy postępować w następujący sposób:

 • Otwórz menu Ustawienia WhatsApp, stuknij w Czaty i połączenia, a następnie stuknij w Kopia zapasowa czatu.
 • Jeśli Twój stary telefon z Androidem i nowy zarówno głównie używać zewnętrznej karty SD dla pamięci, po prostu zrobić kopię zapasową na karcie SD, a następnie przełączyć go ze starego telefonu, a następnie umieścić go w nowym. Przywróć z karty SD do nowo zainstalowanego WhatsApp na nowym telefonie.
 • W przypadku telefonów, które zapisują do pamięci wewnętrznej, takich jak większość nowszych urządzeń, podłącz smartfon do komputera za pomocą kabla USB i przejdź do pamięci wewnętrznej urządzenia do folderu WhatsApp / Baza danych. W tym miejscu zapisywane są wszystkie pliki kopii zapasowych z datą. Skopiuj plik z najnowszą datą utworzenia (będzie on miał inną nazwę niż automatycznie utworzone kopie zapasowe) na komputer w łatwym do znalezienia miejscu (np. na pulpicie).
 • Zainstaluj aplikację WhatsApp na nowym urządzeniu ale nie uruchamiaj aplikacji!

 • Podłącz swoje nowe urządzenie do komputera przez USB. Ponieważ już pobrałeś WhatsApp na nową słuchawkę, folder WhatsApp / Bazy danych powinien teraz istnieć. Jeśli nie, możesz ręcznie utworzyć nowy folder Bazy danych w folderze WhatsApp .

 • Skopiuj swój plik kopii zapasowej konwersacji WhatsApp do tego folderu.
 • Teraz uruchom aplikację WhatsApp na nowym telefonie i zweryfikuj swój numer telefonu. Powinieneś teraz otrzymać powiadomienie, że znaleziono kopię zapasową wiadomości. Po prostu stuknij przycisk Przywróć i gotowe. Po kilku sekundach wszystkie Twoje wiadomości powinny były pojawić się na nowym urządzeniu.

3. Przesyłanie czatów WhatsApp z iPhone'a na Androida

Należy pamiętać, że bez użycia wątpliwego narzędzia innej firmy nie jest obecnie możliwe przeniesienie czatów z systemu iOS na Androida lub odwrotnie. Użytkownicy iPhone'a mogą jednak korzystać z usługi iCloud, aby uzyskać stare wiadomości na nowym telefonie iPhone w bardzo podobny sposób, w jaki użytkownicy Androida mogą korzystać z funkcji tworzenia kopii zapasowych na dysku Google Drive.