Jeśli jesteś osobą obeznaną z technologią w 2019 roku, dwie rzeczy są prawdopodobne: posiadasz więcej niż jedno urządzenie i prawdopodobnie używasz WhatsApp, aby pozostać w kontakcie ze swoimi przyjaciółmi i rodziną. Może chcesz odłożyć telefon na chwilę i grać na tablecie, ale przechodzenie przez Sklep Google Play, aby pobrać absurdalnie popularną aplikację do przesyłania wiadomości, okazało się bezowocne. Ten artykuł wyjaśnia, jak korzystać z WhatsApp na tablecie, nie łamiąc zbyt wiele potu.

Jak już może zauważyłeś, domyślnie, WhatsApp nadal nie jest kompatybilny z tabletami, i nie ma wersji "WhatsApp dla tabletu". To nie znaczy, że istnieją sposoby, aby obejść tę irytację. Podczas gdy niektóre z rozwiązań obejmują skomplikowane manewry, takie jak instalacja APK, istnieje łatwiejsza metoda, która jest znacznie prostsza niż to, i to działa. Oto nasz przewodnik, jak pobrać WhatsApp na tablecie.

Po pierwsze, warto zaznaczyć, że pomimo swojej popularności i prawdopodobieństwa, że wszyscy twoi znajomi z niego korzystają, WhatsApp nie jest idealną aplikacją do przesyłania wiadomości na tablety. Ze względu na jego brak wsparcia, istnieją lepsze opcje dla tych, którzy chcą aplikacji do przesyłania wiadomości, która jest przeznaczona do równoległego działania na wielu urządzeniach. Google Hangouts, Facebook Messenger i Telegram są dobrymi alternatywami. Wszystkie te opcje synchronizują się automatycznie na wszystkich urządzeniach i nie wymagają potwierdzenia SMS-em. Jednak dostajemy, że czasami po prostu chcesz być tam, gdzie twoi przyjaciele, więc oto jak to zrobić.

whatsapp

WhatsApp Web: używanie tabletu jako dodatkowego ekranu dla Whatsapp

Więc masz już WhatsApp na swoim smartfonie, ale po prostu umierają, aby użyć go na tablecie? Cóż, jest to zdecydowanie najszybsze i najprostsze rozwiązanie tam, aby uzyskać WhatsApp na tablecie i działa zarówno na iPadach, jak i tabletach z systemem Android.

Na początku 2015 roku, WhatsApp uruchomił WhatsApp Web, klienta internetowego, który odzwierciedla rozmowy i wiadomości z urządzenia mobilnego. Aby osiągnąć tę synchronizację, smartfon musi być stale podłączony do Internetu, ponieważ wszystkie rozmowy są rzeczywiście dzieje się przez telefon. Usługa jest popularna wśród osób, które korzystają z WhatsApp na komputerze z ich biurka w pracy lub w domu.

Jak więc przejść z korzystania z WhatsApp na komputerze do korzystania z niego na tablecie? Pomimo WhatsApp Web jest przeznaczony jako klient pulpitu, jest to w zasadzie klient internetowy, więc może łatwo uruchomić na wersji pulpitu przeglądarki urządzenia z systemem Android. Jeśli czytasz to na swoim tablecie, najpierw kliknij poniższy link:

 

 • Po przejściu do wersji desktopowej przeglądarki, dotykając trzech kropek u góry (lub przesuwając palcem w dół po adresie URL na iPadzie) i wybierając Request desktop site, na tablecie pojawi się kod QR.
 • Teraz otwórz WhatsApp na smartfonie, stuknij w ustawienia w prawym górnym rogu, a następnie stuknij w WhatsApp Web.
 • Spowoduje to uruchomienie skanera kodów QR, którego należy użyć do zeskanowania kodu QR w przeglądarce na tablecie.
 • Teraz możesz korzystać z WhatsApp na tablecie za pomocą WhatsApp Web.

Jedynym zastrzeżeniem tutaj jest to, że sesja WhatsApp jest teraz związany z żywotności baterii i połączenia internetowego telefonu. Jeśli któryś z nich zostanie przerwany lub skończy się, WhatsApp rozłączy się. Klient sieciowy jest w zasadzie lustrem tego, co jest na telefonie.

Korzystanie z WhatsApp jako samodzielnej aplikacji na tablecie

Nie jesteś zadowolony z łatwego obejścia WhatsApp Web? Pokażemy Ci inny sposób na zainstalowanie WhatsApp na tablecie. Jeśli przejdziesz do Sklepu Google Play na swoim tablecie, WhatsApp powie Ci, że Twoje urządzenie nie jest kompatybilne z tą wersją. Więc to, czego zasadniczo potrzebujemy tutaj jest aplikacja WhatsApp tablet.

Oto, co musisz zrobić w tym przypadku:

 • Po pierwsze, pobierz WhatsApp APK przez wiarygodne i bezpieczne źródło (APK Mirror ma tendencję do bycia najlepszym wokół). Przed pobraniem APK, trzeba będzie zwrócić uwagę, że w Architekturze jest oznaczony jako Uniwersalny, jak nie będzie w stanie zainstalować go inaczej.
 • Jeśli skorzystasz z APK Mirror, zobaczysz odwrotnie uporządkowaną listę - co oznacza, że najnowsza wersja będzie na górze. Wygląda na to, że są prawie codzienne aktualizacje, więc kiedy WhatsApp robi poprawkę błędu, znajdziesz najnowszą wersję tutaj.
 • Ponieważ pobrałeś aplikację przez APK Mirror, nie będziesz otrzymywać automatycznych aktualizacji przez Sklep Play, więc trzeba będzie sprawdzić z powrotem na pół-częstej podstawie, aby uzyskać najnowszą wersję WhatsApp.

 

 • Kliknij przycisk "Pobierz APK", aby pobrać aplikację.
 • Po pobraniu WhatsApp APK, trzeba będzie upewnić się, że system ma zamiar zainstalować aplikacje z nieznanych źródeł. Czasami złośliwe oprogramowanie będzie wstrzykiwane do plików APK, aby zainfekować smartfon lub tablet, więc ważne jest, aby pobierać APK tylko z zaufanych źródeł.

 

 • Musisz zezwolić na instalację z nieznanych źródeł, aby to zadziałało, ale po zainstalowaniu WhatsApp, upewnij się, że wrócisz i włącz ustawienia zabezpieczeń ponownie, aby zapobiec dalszej luce.
 • Po zmianie ustawień, przejdź do listy pobierania i kliknij na plik APK, aby go zainstalować.
 • Po zainstalowaniu WhatsApp na swoim tablecie, otwórz aplikację.

 

 • Po wyrażeniu zgody na warunki WhatsApp, zostaniesz powitany przez komunikat o błędzie po raz kolejny informujący, że Twoje urządzenie nie jest obsługiwane. Po prostu stuknij w OK i przejdź przez kolejne kroki.

 

 • Teraz zostaniesz poproszony o wprowadzenie numeru telefonu komórkowego. Aby być uczciwym, można użyć dowolnego numeru telefonu, który masz dostęp do, nawet numer stacjonarny, jeśli nadal masz jeden z nich.
 • Jedyną rzeczą, która jest ważna tutaj jest to, że można odebrać połączenie lub tekst przez ten numer. Jeśli w końcu użyjesz swojego numeru stacjonarnego, otrzymasz ostrzeżenie, że WhatsApp nie mógł wysłać automatycznej wiadomości tekstowej z potwierdzeniem.
 • Nie używaj fałszywego numeru telefonu, do którego nie masz dostępu.
 • Stuknij w Zadzwoń do mnie, aby WhatsApp podyktował Ci kod aktywacyjny przez telefon. Jeśli wolisz, możesz również otrzymać kod za pośrednictwem wiadomości SMS.

 

 • WhatsApp zacznie wyświetlać listę Twoich kontaktów - ale pokaże tylko te, które są powiązane z numerem, z którym skonfigurowałeś WhatsApp na tablecie. Jeśli użyłeś swojego prawdziwego numeru, to nie ma problemu.
 • Jeśli używałeś telefonu stacjonarnego lub innego numeru do telefonu, obejściem jest synchronizacja kontaktów smartfonu z tabletem poprzez konto Google.
 • Bądź świadomy, że kontakty najprawdopodobniej nie rozpoznają Twojego konta lub numeru na początku, ponieważ używasz innego numeru. Najlepiej jest pozwolić aplikacji kontaktów wiedzieć, że to ty, więc nie zostaniesz zablokowany jako oszust WhatsApp.