Następny flagowiec Google, przypuszczalnie Google Pixel 5, wkracza w trudne środowisko. Jeśli chodzi o najnowsze urządzenia Samsung S20, nadchodzący Samsung Galaxy Note 20 i urządzenia iPhone 12, aby przejść na wyższy poziom, Google musi zapakować swój następny flagowiec z funkcjami high-end. Aby utrzymać tempo z przecieków i przewidywań, które widzimy dla iPhone 12 i Note 20, a co Samsung dał nam ostatnio - Galaxy S20, Galaxy S20 Plus i Galaxy S20 Ultra, Google musi iść krok w krok zarówno z Apple i Samsung.

Najnowsze smartfony Google - Google Pixel 4 i Pixel 4 XL - zyskały renomę dzięki znakomitym funkcjom aparatu, czasowi pracy na baterii, niewyraźnemu wyświetlaczowi i świetnemu oprogramowaniu. Nie dorównują one jednak najnowszym flagowcom Apple'a i Samsunga. Co więc może zrobić Google, aby dotrzymać im kroku?

Wyświetlacz

Widzieliśmy krok w górę, gdy Google Pixel 4 miał swój wyświetlacz zmodernizowany do OLED z rozdzielczością Full-HD z częstotliwością odświeżania 90Hz. Zauważyliśmy, że Samsung, poprzez swoje flagowce linii S20s, skoczył do 120Hz częstotliwości odświeżania. Dalej oczekujemy, że iPhone 12 będzie miał ulepszoną częstotliwość odświeżania. Tak więc, aby pozostać konkurencyjnym, Google musi poprawić swój Google Pixel 5's - 90Hz - częstotliwość odświeżania do wartości wyższej niż 100Hz. Wadą z wysoką częstotliwością odświeżania jest to, że bateria bierze żniwo.

System na chipie i oprogramowanie

Obecna generacja smartfonów przyjmuje najnowszy system-on-chip firmy Qualcomm - Snapdragon 865. Różne smartfony, w tym Samsung Galaxy S20, S20 Plus i S20 Ultra, działają na najnowszej odsłonie Qualcomm. Google Pixel 5 powinien zawierać high-endowy procesor z wbudowanym modemem 5G. Niektóre przewidywania wskazują, że Pixel 5 będzie posiadał procesor ze średniej półki Snapdragon 765, którego wariant G został zoptymalizowany pod kątem szybszej grafiki w grach, a także został zintegrowany z modemem 5G.

Z Pixel 4 łamiąc wcześniejszy rekord swoich trzech poprzedników RAM z 4GB do 6GB, oczekujemy, że Pixel 5 będzie pochodzić z RAM co najmniej 8GB teraz, że Samsung przeniósł się do 12GB RAM dla swoich flagowców high-end. Od Pixel 4 oferowane 64GB ROM, aby utrzymać się w tempie, Pixel 5 powinien statek z 128GB ROM.

Kamera

Aparat Google jest zawsze doskonała, ale brakuje niektórych funkcji, takich jak obiektyw szerokokątny. Pixel 4 zachwycił nas dwoma tylnymi aparatami, których zdjęcia są bardzo wyjątkowe. Niemniej jednak, nie dorównywał innym topowym smartfonom, takim jak iPhone 11, który został wyposażony w szerokokątny obiektyw. Teraz, gdy spekulujemy, że nadchodzący telefon Google'a pokaże trzy obiektywy, zakładamy, że szerokokątny aparat dołączy do teleobiektywu i standardowego obiektywu.

5G

Łączność 5G jest nieuniknionym oczekiwaniem we wszystkich topowych flagowcach z 2020 roku. Większość procesorów, niezależnie od tego jakie, będzie integrować modem 5G. Widzieliśmy Galaxy S20 lineup były zasilane przez Snapdragon 865, a oni posiadają łączność 5G. Aby nadążyć za tempem, Pixel 5 musi, w związku z tym, funkcję 5G łączności sieciowej. Oznacza to również, że urządzenie musi być wyposażone w bardziej wydajną baterię, a telefon powinien również obsługiwać odwrotne ładowanie bezprzewodowe.

Wnioski

Dotrzymywanie kroku gigantycznym firmom produkującym smartfony oznacza innowacje i aktualizacje od czasu do czasu. Google Pixel 5 powinien zawierać o wiele więcej top-endowych funkcji i uaktualnień w przystępnej cenie.