Android smartfony zostały w tyle pod względem sprzętu w porównaniu do iPhone'ów firmy Apple, ale to nie jest sytuacja już w tym 2018 roku. Chociaż giganci smartfonów, takich jak Google i Samsung, nie zwiększyły swoją grę, to spekuluje się, że pójdą za przykładem w swoich następnych flagowych urządzeń. Chińscy producenci smartfonów z systemem Android wzięli sprawy w swoje ręce i kształtują świat Androida pod względem sprzętowym.

W ostatnich wiadomościach, widzieliśmy wiele chińskich wynalazków obracających się wokół sfery Androida. Niektóre z godnych uwagi zmian obejmują; w wyświetlaczu czujnik linii papilarnych, jest to kamień milowy, jak żaden inny producent smartfonów były w stanie to zrobić. Innym wynalazkiem jest pop-up aparat, który umożliwił chiński producent Vivo wymyślić z całkowicie bezramowa i notch-less telefonu. Pomimo wyzwań stojących przed tymi nowymi wynalazkami, są one naprawdę cudowne i mamy nadzieję, że więcej dominujących producentów, takich jak Google, będzie podążać za trendem.

Oprócz powyższych wynalazków, Vivo zaskoczyło nas również ujawnieniem tego, co można określić jako Face ID dla Androida. Na Mobile World Congress (MWC) Shanghai, który odbył się pod koniec ubiegłego miesiąca, Vivo ujawnił, co nazwał Time of Flight (TOF) 3D Sensing Technology. Według Vivo, technologia ta zmieni sposób obrazowania jest zrobić, nowy poziom AR i interakcji człowiek-maszyna, a także nowe poziomy immersji. Z powyższego, technologia ta może być stosowana w różnych aplikacjach Smartphone, takich jak twarzy, gestów i ruchu rozpoznawania, AR, a także w fotografii 3D.

Technologia ta działa poprzez emitowanie światła impulsowego, a następnie wykrywanie czasu, jaki jest potrzebny, aby światło powróciło do czujnika. Podobnie jak w przypadku FaceID firmy Apple. Według Alexa Fenga, starszego wiceprezesa Vivo, "Od zeszłorocznego debiutu technologii skanowania linii papilarnych na wyświetlaczu, niedawnej premiery prawdziwie bezramkowego Vivo NEX, do naszej przełomowej technologii TOF 3D Sensing, nadal wybiegamy naprzód i ewoluujemy w kierunku prawdziwie inteligentnej przyszłości, otwierając nowe sposoby, aby AI pomagała konsumentom." Feng dodał dalej: "Łącząc technologię TOF 3D Sensing z AI, będziemy nadal odkrywać nowe możliwości dla lepszej przyszłości."

Technologia TOF 3D Sensing kontra FaceID firmy Apple Według Vivo, technologia TOF 3D Sensing jest wiodącą w branży technologią 3D Sensing o najwyższej rozdzielczości. Jest ona 10 razy bardziej wydajna niż istniejąca technologia światła strukturalnego, ponieważ posiada 300 000 punktów czujnika. To 10 razy bardziej wydajny niż Apple FaceID. Szach-mat Apple! Dzięki tej mocy, TOF 3D Sensing Technology podnosi poprzeczkę, jeśli chodzi o mapowanie 3D, ponieważ może to zrobić w odległości do 3 metrów od telefonu. Technologia jest również prostszy i mniejszy, a tym samym bardziej elastyczne być osadzone w prawie każdym smartfonie z możliwością.

Technologia nie jest dowód koncepcji, jak to zostało przetestowane i spełnia wymagane standardy branżowe dla niego być zintegrowane tak szybko, jak to możliwe. Oprócz rozpoznawania twarzy, inne potencjalne zastosowania tej technologii obejmują; aplikacje, które wykorzystują AI w połączeniu z AR/VR, a nawet mieszanej rzeczywistości (MR). Pozwoli to na wykorzystanie jej do skanowania rekwizytów lekcyjnych, krytycznych części ciała, pomocy w modelowaniu 3D, a nawet w wirtualnej przymiarce 3D w sklepach odzieżowych.