System operacyjny Android jest tak obszerny, że możesz odkryć nową funkcjonalność lub cechę, jak nadal korzystać z telefonu codziennie. Jeśli zanurkować głębiej w sferze Android, zaczniesz odsłaniając rzeczy jak obrazy odzyskiwania, niestandardowe ROM-y, rootowanie, będąc w stanie kontrolować swój telefon i wiele rozmów z superużytkownikiem. W tym artykule, będziemy patrzeć na to, co rootowanie jest, i dlaczego powinieneś rootować lub nie rootować swój telefon z Androidem.

Rootowanie

Rootowanie w telefonach z Androidem można porównać do jailbreakingu urządzeń z systemem iOS. W skrócie, rootowanie daje Ci pełny dostęp do telefonu bez żadnych ograniczeń - superużytkownika. Będziesz w stanie uzyskać uprawnienia administracyjne i dokonywać zmian w swoim urządzeniu z Androidem. Najczęstsze zmiany, jakie możesz wprowadzić obejmują ustawienia, wydajność i zmiany funkcji, między innymi.

Oto zalety i wady rootowania telefonu z systemem telefonu z systemem Android;

Dlaczego . powinieneś zakorzenić swój telefon

Rootowanie telefonu z systemem Android daje następujące możliwości przywileje, które nie są dostępne dla zwykłych użytkowników;

    Usuń bloatware/preinstalowane aplikacje - Jest to jeden z głównych powodów, dla których ludzie rootują swoje telefony z systemem Android. Rootowanie daje możliwość odinstalowania bloatware i innych preinstalowanych aplikacji, których nie lubisz.Custom ROM-y - Oprócz usuwania bloatware, inni ludzie rootują swoje urządzenia, aby zainstalować niestandardowe ROM-y. Jeśli nie podoba Ci się to, co producent dał ci, można szybko wyszukać w Internecie i uzyskać odpowiedni niestandardowy ROM dla twojego urządzenia. Te ROM-y są zazwyczaj open-source i mają wiele poprawek, które sprawiają, że telefon jest szybszy. Wejdź na stronę więcej kontroli - Z uprawnieniami administracyjnymi, można masz większą kontrolę nad swoim telefonem. Na przykład, można zarządzać telefonem telefonem w sposób bardziej efektywny pod względem wykorzystania zasobów. Możesz zwolnić zwolnić pamięć, podkręcić lub zmniejszyć taktowanie procesora, a także m.in. instalowanie aplikacji, które wcześniej nie mogły być uruchamiane na telefonie.

Dlaczego nie powinieneś rootować swojego telefonu

Rootowanie wiąże się również z różnymi wadami, jak Okazuje się, że każda róża ma swoje kolce i oto dlaczego nie powinieneś rootować swojego Smartfon z systemem Android;

    Ryzyko "cegły" telefonu.- Jeśli rootowanie urządzenia pójdzie źle, ryzykujesz, że urządzenie będzie bezużyteczne i być może będziesz musiał kupić nowe. Dlatego większość ludzi nie rootuje swoich telefonów z systemem Android.Wirusy i złośliwe oprogramowanie - Jeśli nie korzystasz z uprawnień administracyjnych ostrożnie, może skończyć się wpuszczeniem złośliwego oprogramowania do urządzenia. Rootowanie również łamie niektóre z zasad telefonu, a to oznacza, że jesteś odpowiedzialny za wszystko; od aplikacji, które instalujesz do tego, jak aplikacje współdziałają z systemem operacyjnym. Ponadto, niektóre niestandardowe ROM-y mogą zawierać złośliwe kody. Słaba wydajność - Niewłaściwe podrasowanie może dać druzgocące wyniki. Na przykład, jeśli podkręcić procesor bez uwzględnienia innych czynników, telefon może przegrzać więcej, zużywają więcej soku baterii i mają krótką żywotność.Będziesz przegapić aktualizacje OTA - Jedną z rzeczy, które trzeba zrezygnować, gdy root urządzenia jest brak aktualizacji over the air. To dlatego, że będą one cegły urządzenia.Rooting unieważnia gwarancję telefonu / umowy - W momencie roota telefonu, nie można wziąć go do serwisu w ramach gwarancji.

Zapakuj zakończ

Rootowanie jest świetne, ale co nie jest zabawne jest posiadanie cegły urządzenie.