Każdego roku Google ma wydać kolejną wersję systemu Android. W tym roku, użytkownicy Androida czekają na Androida 11. W tej chwili Google udostępniło wersję beta i kwalifikujące się urządzenia mogą ją wypróbować. Głównym celem Androida 11 są ludzie, kontrola i prywatność. Poniżej przedstawiamy ekscytujące funkcje, których można się spodziewać w kolejnej wersji Androida.

Powiadomienia i bańka wiadomości.

Pasek powiadomień jest podzielony na trzy kategorie. Są to; rozmowy, powiadomienia o alertach i ciche powiadomienia. W powiadomieniu rozmowy, będzie można ustawić rozmowy zgodnie z ich priorytetami. W przypadku odrzucenia powiadomienia przez pomyłkę, można łatwo przejść do ustawień, aby zobaczyć, co zostało ostatnio odrzucone.

Bańki wiadomości pomoże użytkownikowi zachować swoje rozmowy dostępne i w widoku, podczas gdy są one wielozadaniowe. Jest to podobne do Facebook messenger czatu głowy. Zostanie on aktywowany przez albo długie naciśnięcie aplikacji i ustawienie go lub włączenie go w ustawieniach. Aby go odrzucić, wystarczy przeciągnąć go na dół ekranu.

Szybkie sterowanie.

Przycisk zasilania ma więcej opcji niż tylko wyłączanie. Ma dodatkowy skrót do kart płatniczych Google i kart pokładowych oraz opcję inteligentnych urządzeń domowych do podłączonych urządzeń domowych. Sterowanie głosowe będzie również rozumieć zawartość ekranu i kontekst.

Sterowanie muzyką.

Ta kontrola została teraz przeniesiona do paska szybkich ustawień, zamiast pojawiać się jak powiadomienie. Aby to włączyć, trzeba udać się do opcji dla deweloperów. Później, po fazie beta, zostanie ona ustawiona jako domyślna. Jedną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, że kolor mini-odtwarzacza będzie się zmieniał w zależności od słuchanej muzyki. Ulepszona kontrola mediów pozwoli na szybką zmianę audio lub wideo z telefonu na głośniki, telewizor lub słuchawki. Szybko dostępna będzie również lista wszystkich wcześniej sparowanych urządzeń.

Kontrola prywatności.

Jeśli użytkownik nie korzystał z danej aplikacji przez dłuższy czas, jej uprawnienia zostaną automatycznie zresetowane, a użytkownik powiadomiony. Przy następnym użyciu aplikacji zostanie wyświetlone zapytanie o uprawnienia.

Użytkownik będzie mógł również uzyskać dostęp do mikrofonu, lokalizacji i kamery w aplikacji tylko jeden raz. Za każdym razem, gdy użytkownik będzie korzystał z tej aplikacji, zostanie poproszony o pozwolenie. Aby zapobiec nadużywaniu lokalizacji w tle, deweloperzy będą musieli uzyskać zgodę na to samo.

Sugestie aplikacji.

Sugerowane przez system aplikacje będą teraz na ekranie głównym. Podczas pobierania i instalowania, opcja ta zostanie zasugerowana do zatwierdzenia przez użytkownika. Sugestie będą się zmieniać w zależności od tego, jak często używasz danej aplikacji. Można przypiąć swoje pożądane aplikacje. Sugerowane aplikacje będą miały okrągłe podświetlenia, w przeciwieństwie do tych przypinanych. Jest to jednak opcjonalne.

Wbudowany rejestrator ekranu.

Po zrobieniu zrzutu ekranu, pojawi się on na dole po lewej stronie z opcjami edycji, udostępniania i x, aby odrzucić zrobiony zrzut ekranu. Nagrywanie ekranu na panelu sterowania u góry umożliwi nagrywanie dźwięku przez mikrofon, a jeśli chcesz mieć opcje dotykowe na swoim wideo to będzie to możliwe.

Wrap up

Z ulepszonych funkcji, oczekujemy Android 11 być bardziej przyjazny dla użytkownika i łatwe do nawigacji z jednej aplikacji do drugiej. Dowiedz się więcej na: http://jupither.pl