W środę, 4 października, Google zapowiedziało 2. generację swoich smartfonów Pixel, czyli Google Pixel 2 i Pixel 2 XL. Są to poprzednicy zeszłorocznych flagowców; Pixel, i Pixel XL.

W tegorocznej edycji, Pixel 2 XL doczekał się kilku znaczących zmian w wyglądzie, podczas gdy Pixel 2 pozostał nieco niezmieniony pod względem designu. Jednak oba z tych smartfonów widział znaczny postęp w technologii. Google Pixel 2 wydaje się być godnym rywalem dla flagowego iPhone'a x firmy Apple, choć nie położymy na nim rąk przez dłuższy czas.

Podobnie jak w zeszłorocznych modelach, Google mocno wykorzystuje możliwości ich AI-infused silnika, Google Assistant. Firma twierdziła, że Asystent Google jest teraz nawet mądrzejszy niż kiedyś, a Google CEO, Sundar Pichai również pompowane to dalej, mówiąc, że misja firmy jest AI-first. Tutaj, weźmy przegląd na to, co oczekujemy od Google nowych smartfonów.

Ceny

Zarówno Pixel 2 i Pixel XL 2 występują w dwóch wariantach; wersja 64 GB i wersja 128 GB. Pixel XL 64 GB będzie zaczynać się od 649 dolarów, podczas gdy wersja z podwójną pamięcią masową będzie sprzedawana od 749 dolarów. Flagowce są w trzech kolorach; Czarny, Biały i Niebieski.

Jeśli chodzi o Pixel 2 XL, wersja 64 GB rozpocznie się od 849 dolarów, a większa wersja prawie pasuje do Apple iPhone X na 949 dolarów. Jest on dostępny w kolorze czarnym lub czarno-białym.

Wyświetlacz

W tegorocznej edycji, Google przeszedł z 5,5-calowego wyświetlacza w Pixel XL do 6-calowego wyświetlacza. Choć nie jest to idealny wyświetlacz od krawędzi do krawędzi, prawie pokrywa całą twarz smartfona. Pixel 2 trzyma się swojego 5-calowego wyświetlacza, który charakteryzuje się ściętymi rogami i grubymi ramkami. Oba piksele, jednak pochwalić wyświetlacze OLED z 1080 p rozdzielczości i 2880 x 1440 rozdzielczości dla Pixel 2 i Pixel 2 XL, odpowiednio.

Czujnik linii papilarnych, nie Facial ID

W przeciwieństwie do iPhone'a X, nowe smartfony Pixel będą korzystać z czujnika linii papilarnych, który według Google jest najszybszy w każdym smartfonie. To może być oceniane na teraz, ale czy to dobrze, czy źle będzie widać po iPhone X trafia na rynek. Choć Apple później wyjaśnił dla niego, identyfikacji twarzy nie udało się podczas iPhone X uruchomić.

Kamera

W zeszłym roku, Google Pixels zostały rozłożone przez ich Camera. Choć teraz zostały wyprzedzone, Google ma nadzieję zrobić to ponownie z tegorocznych kamer. Oba telefony sport 12.2-megapikselowy aparat tylny z f/1.8 przysłony i optycznej stabilizacji obrazu.

Co więcej, aparat wykorzystuje technologię "dual-pixel sensor", która dzieli piksel na 2. Pozwoli to na szybszy autofokus i efekt rozmytego tła, który widzieliśmy w iPhone 8. Zauważcie, że Google osiąga to za pomocą jednego aparatu!

Ściśliwy?

Google wprowadziło nową funkcję do swoich smartfonów, "Active Edge". Ta funkcja ściskania oznacza, że można po prostu ścisnąć boki telefonu, aby wywołać pewne działania.

Domyślną akcją jest uruchomienie Asystenta Google i wyciszenie rozmów telefonicznych. Funkcja ta po raz pierwszy pojawiła się w smartfonie HTC U11. To chyba nie jest przypadek, biorąc pod uwagę, że HTC tworzyło sprzęt dla Pixela 2. Wcześniej Google kupiło też skrzydła sprzętowe HTC.

To na razie tyle! Więcej na: http://jupither.pl