Długo oczekiwana funkcja Android texting jest teraz dostępna za pośrednictwem wiadomości Android. Użytkownicy mogą teraz wybrać, gdzie i jak mogą kontynuować konwersje. Funkcja ta umożliwia użytkownikom wysyłanie wiadomości tekstowych bezpośrednio z komputera za pośrednictwem sieci. Oznacza to, że nie tylko komputery PC są obsługiwane, ale także inne urządzenia, w tym produkty Apple; Mac i urządzenia iOS.

Warunki wstępne

Przed tekstem z komputera lub dowolnego urządzenia, które jest kompatybilne z przeglądarkami, oto czego potrzebujesz.

  • Aplikacja Android Messages zainstalowana w telefonie jako domyślna aplikacja do wysyłania wiadomości tekstowych, połączenie z Internetem i oczywiście będziesz potrzebował albo komputera PC, albo Maca, albo innego wybranego przez siebie urządzenia. Twój smartfon powinien być również włączony dla celów synchronizacji. Kompatybilne przeglądarki to: Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, a Internet Explorer nie jest obsługiwany.

Konfigurowanie i rozpoczynanie pracy

Używanie wiadomości Android do wysyłania tekstu z sieci jest jedną z najprostszych rzeczy. Opcja internetowa daje Ci elastyczność, której potrzebujesz, na przykład, nie będziesz używać telefonu, gdy jest ładowany, ale nadal kontynuować czat. Ale najpierw, niech wszystko skonfigurować;

  1. Zainstaluj najnowszą wersję aplikacji Wiadomości Android na swoim smartfonie i uruchom ją. W przeglądarce na komputerze lub innym urządzeniu, otwórz stronę messages.android.com, a zobaczysz kod QR po prawej stronie. W telefonie dotknij trzech pionowych kropek w aplikacji Wiadomości Android - znajdują się one w skrajnie prawym górnym rogu - aby otworzyć menu opcji. Z opcji wybierz opcję Wiadomości internetowe. Jeśli ta opcja nie jest dostępna, będziesz musiał być cierpliwy do następnej aktualizacji, jak Google jest toczenia tę funkcję stopniowo. Ostatnim krokiem jest dotknij skanowania kodu QR, i voila, telefon będzie podłączony do komputera lub innego urządzenia, podobnie jak WhatsApp sieci Web.

Aby uniknąć skanowania kodu QR za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do swoich rozmów, przełączyć przycisk Zapamiętaj ten komputer na stronie QR, powinien zmienić kolor na ciemnoniebieski z szarego. Można również znaleźć tę opcję w menu ustawień.

Interfejs

Interfejs wiadomości internetowych Androida wygląda schludnie i jest podobny do tego z aplikacji w Twoim smartfonie. Jedyna różnica polega na tym, że konwersje są łatwo dostępne, ponieważ pojawiają się w lewej kolumnie przeglądarki.

Kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Usuwanie dostępu komputera do Twoich wiadomości

Raz na jakiś czas, możesz chcieć odebrać komputerom dostęp do swoich tekstów, zwłaszcza jeśli jest to komputer publiczny. Aby to zrobić, uruchom aplikację Wiadomości na smartfonie z Androidem i przejdź do opcji Wiadomości dla sieci w menu. Ta opcja pozwoli Ci wylogować się ze wszystkich komputerów lub tylko poszczególnych komputerów.

Dostęp do trybu ciemnego

Szkoda, że ta opcja nie jest dostępna na urządzeniach mobilnych, a raczej w sieci. Być może jest to jeden z powodów, aby zachęcić Cię do korzystania z sieci do przesyłania wiadomości, ponieważ tryb ciemny jest najlepszy dla Twoich oczu, zwłaszcza w nocy. Aby włączyć ten tryb, otwórz ustawienia w sieci i bezpośrednio nad opcją Zapamiętaj ten komputer, znajdziesz ustawienie Włącz ciemny motyw. 

Więcej znajdziesz na: http://jupither.pl