Google niedawno ogłosił swoją najnowszą wersję Androida, 10. Widzieliśmy już toczenia się do telefonów Pixel, i kilka innych telefonów są ustawione, aby mieć go później w tym roku. Od ciemnego motywu do ustawień prywatności, Android 10 pakuje nowe fajne funkcje. Poniżej bierzemy spojrzenie na nich.

Live Captions

Dostępność została spompowana w górę. W przeszłości, podpisy były niezbędne do przekazania wiadomości w filmach i gry lub inne formy mediów, gdzie słowa są wypowiedziane. Android 10 przychodzi z nową funkcją, Live Captions, która automatycznie zapewnia w czasie rzeczywistym podpisy dla wszystkich rodzajów mediów, gdzie ktoś mówi. Najlepszą częścią jest to, że nie wymaga połączenia z internetem. Wszystko czego potrzebujesz to jedno stuknięcie, aby włączyć go po naciśnięciu przycisku głośności.

Powiadomienia i odpowiedzi

Oprócz sugerowanych odpowiedzi na swoje teksty, Android 10 teraz oferuje sugerowane działania, gdy otrzymasz wiadomość. Dodatkowo, kojarzy zawartość wiadomości tekstowych do innych aplikacji, takich jak Mapy dla lokalizacji i kierunku, jeśli wiadomość tekstowa wspomina konkretną lokalizację, na przykład.

Nowa funkcja systemu Android 10 "Bąbelki pokazuje okrągłe wyskakujące okienka powiadomień powyżej tego, co jest wyświetlane. Ty Pewnie myślisz, że gdzieś to już widziałeś. Tak, głowa czatu w Facebook Messengerze. Na stronie daje Ci kilka opcji, jak chcesz obsługiwać powiadomienia. Dla połączenie, masz opcję "Ukryj lub zakończyć połączenie", gdy przeciągniesz bańkę wokół. Stuknięcie bąbelka daje dodatkowe opcje wyciszania i włączania głośnika.

Prywatność i kontrola lokalizacji

Najnowsza wersja Androida posiada dodatkowe ustawienie, które pozwala użytkownikowi dać aplikacji dostęp do lokalizacji tylko w czas, w którym jest ona używana. Nie tylko chroni to Twoją prywatność, ale także pomaga oszczędzać baterię.

Oprócz kontroli lokalizacji, Android 10 ma nowe menu prywatności w ustawieniach systemowych, gdzie wszystkie ustawienia prywatności ustawienia prywatności są pakowane w jednym miejscu. Tutaj możesz kontrolować, jak i kiedy Twoje dane są udostępniane. To nowe menu usuwa trudności, jakie użytkownicy mieli z ustawianiem uprawnień dla różnych aplikacji.

Ciemny motyw

Po kilku eksperymentach, ciemny tryb jest teraz oficjalny dla Androida 10. Ciemny motyw w całym systemie będzie nawet wpłynie nawet na Google Podcast. Wykorzystuje on czystą czerń, więc nie musisz się martwić o to, że wpłynie to na żywotność baterii telefonu.

Nawigacja

Z Androidem 10, przycisk wstecz nie będzie już przydatny. Najnowszy Android oferuje teraz pełną nawigację opartą na gestach. nawigację. Za pomocą różnych machnięć możesz poruszać się po swoim telefonie. Jeśli ta nowa funkcja Ci nie odpowiada, masz możliwość powrotu do nawigacji dwuprzyciskowej lub trzyprzyciskowej nawigacji systemowej.

Udostępnianie

Android ma nowe menu udostępniania które jest szybsze w porównaniu do starszego menu. Oczekuje się również, aby lepsze rekomendacje kontaktów i aplikacji do udostępniania. Android 10 ma nową funkcję, która pozwala na udostępnianie sieci Wi-Fi za pomocą kodu QR, tak jak Huawei telefony. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć kod QR w ustawieniach Wi-Fi. Współpracownicy lub członkowie rodziny będą skanować kod, aby dołączyć do sieci.

Aktualizacje zabezpieczeń

Android 10 ułatwił pobieranie aktualizacji na telefon. Poprawki zabezpieczeń i prywatności będą wkrótce dostępne w Sklepie Google Play, gdy tylko zostaną wydane. Jednakże, nie wszystkie poprawki bezpieczeństwa poprawki bezpieczeństwa mogą być zrealizowane za pomocą tego nowego sposobu.

Tryb Focus

Nowy tryb Focus w systemie Android pozwala skupić się na tym, co robisz, ukrywając powiadomienia z aplikacji, które są rozpraszające. Aby to włączyć, należy wybrać konkretne aplikacje, które następnie są na krótko wyłączane.

Czy próbowałeś już Androida 10? Powiedz nam, co myślisz w sekcji komentarzy.