Jako użytkownik Androida, są rzeczy, które powinieneś wiedzieć podczas używania swojego smartfona. Oprócz dostosowywania, powinieneś wiedzieć, jak poprawnie skonfigurować swoje urządzenie. Poniższe wskazówki poprawią wydajność Androida i sprawią, że będzie on łatwy w użyciu. Niektóre z tych wskazówek wymagają wyższej wersji Androida, takich jak lizak lub później.

Aby oszczędzać dane komórkowe: Włącz Data Saver

Nie ma nic tak niesamowite, jak internet i posiadanie nieograniczonej przepustowości danych. Chyba że używasz sieci agencji lub jesteś na nieograniczonych planów danych, będziesz chciał mieć oko na swoje dane. Z Androidem, aplikacje będą korzystać z danych komórkowych, nawet gdy są one w tle. Aby zapisać swoje dane komórkowe, należy zablokować niektóre aplikacje z korzystania z danych w tle, włączając oszczędzanie danych.

Ograniczanie danych w tle jest bardziej wydajne, ale nie produktywne. Nie będziesz otrzymywać powiadomień i możesz przegapić ważne wiadomości e-mail. Aby włączyć oszczędzanie danych, otwórz Ustawienia i przejdź do Użycie danych, a następnie Oszczędzanie danych i przełącz przełącz przełącznik. Możesz również skorzystać z opcji Nieograniczony dostęp do danych, aby zezwolić niektórym aplikacjom na korzystanie z danych.

Aby zapewnić bezpieczeństwo: Nie włączaj ustawienia Nieznane źródła

Istnieje wiele miejsc, w których można uzyskać aplikacje do wykorzystania na telefonie z systemem Android. Oprócz Sklepu Google Play, możesz korzystać z innych zaufanych sklepów. Zaskakująco wiele aplikacji stron trzecich są hostowane swobodnie online, a to może być kuszące. Aby zainstalować aplikacje, które nie pochodzą ze sklepu Play, musisz włączyć ustawienia nieznanych źródeł. Niestety, wiele aplikacji stron trzecich zawiera różne złośliwe oprogramowanie. Niektóre z nich zawierają malvertising i adware. Inne złośliwe oprogramowanie może nawet wykraść Twoje dane w tym samym czasie, wykorzystując Twój cenny Internet.

Jeśli nie masz zaufania do źródła, używaj tylko Sklepu Play, aby uzyskać aplikacje. Aby wyłączyć lub włączyć nieznane ustawienia, otwórz Ustawienia, a następnie przejdź do Bezpieczeństwa.

Aby oszczędzać energię baterii: Ustaw Battery Saver

Większość smartfonów ma małą baterię, ale z potężną specyfikacją to i tak cudo. Z ośmiordzeniowym procesorem 2.4GHz, Twoja bateria nie wytrzyma nawet 6 godzin. Być może będziesz musiał ładować ją co najmniej dwa razy dziennie. Ale jeśli nie jesteś w pobliżu ładowarki i nie posiadasz power banku, Android ma swoje sposoby na oszczędzanie soku z baterii. Większość urządzeń ma teraz wygaszacz baterii, a nawet różne tryby do pracy.

Jeśli Twoja bateria jest drenaż szybko i próbowałeś wszystkie sztuczki, takie jak zmniejszenie jasności i wyłączenie innych usług, to jest czas, aby użyć oszczędzania baterii. Skutecznym sposobem na wykorzystanie go jest ustawienie go, aby kopać w automatycznie, jeśli bateria spada do pewnego poziomu. Aby go użyć, otwórz Ustawienia, przejdź do Bateria, następnie Oszczędzanie baterii i dotknij Włącz automatycznie. Następnie ustawisz preferowany poziom naładowania baterii.

Aby zapewnić sobie prywatność: Przypnij ekran

Poza używaniem aplikacji AppLocker, czasami możesz chcieć podzielić się informacjami z przyjacielem lub grupą ludzi. W niektórych przypadkach dasz im swój telefon. Czasami mogą oni przełączać się między aplikacjami, a przypadkowo/zamierzenie Twoja wrażliwa zawartość nie będzie już prywatna. Aby tego uniknąć, użyj przypinania ekranu. Otwórz Ustawienia, kieruj się do bezpieczeństwa, a następnie przewiń do Przypinanie ekranu. Następnie zostaniesz poinstruowany, jak go używać.

Wykonaj kopię zapasową swoich danych

Google ma cloud storage, gdzie można wykonać kopię zapasową swoich danych. W przypadku zresetowania urządzenia lub nabycia nowego, będzie to najlepsza opcja, aby przywrócić poprzednie dane i ustawienia. Jeśli chcesz zrobić kopię zapasową danych, otwórz Ustawienia, przejdź do Kopia zapasowa i reset, a następnie Kopia zapasowa moich danych. Niektóre modele umożliwiają to automatycznie, gdy posiadasz konto Google. 

Więcej na: http://jupither.pl